• KEEP CALM AND RELAX

KEEP CALM AND RELAX to nasz autorski projekt na platformie eTwinning, który ma na celu pokazać jak można zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Często sama myśl o chorobach czy zaburzeniach psychicznych budzi strach – nadal jest w tym temacie obecne pewne tabu, choć coraz częściej – na szczęście! – jest przełamywane.

• Powiatowy Konkurs Wiedzy o USA za nami

W Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie odbył się finał XIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o USA, którego tematyka związana była z popkulturą amerykańską. Do finału konkursu zakwalifikowało się 22. uczniów z sześciu szkół średnich. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: liceum i technikum. Pierwsze miejsce spośród licealistów zdobył Stanisław Osowiecki z klasy IIb I Liceum Ogólnokształcącego w Konstancinie -Jeziornie. Naszemu zwycięzcy serdecznie gratulujemy.

• Zajęcia ze strzelectwa

W dniu dzisiejszym nasza szkoła poraz kolejny brała udział w zajęciach upowszechniania strzelectwa organizowanych przez Akademicki Związek Sportowy.

W zajęciach brały udział klasy trzecie Liceum. Każdy uczeń mógł zapoznać się z repliką broni krótkiej i długiej po czym każdy oddał po kilkadziesiąt strzałów na specjalnie przygotowanej strzelnicy.

• Turniej wiedzy pożarniczej

W dniu dzisiejszym w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: "młodzież zapobiega pożarom". Patrycja Włodarczyk, która reprezentowała naszą szkołę, zajęła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy!

• Zawody 3x3 - Koszykówka

W dniu 11.03.2024r. odbyły się zawody gminne w koszykówce 3x3 dziewcząt. Nasze zawodniczki wygrały wszystkie swoje mecze i awanowaly na etap powiatowy z pierwszego miejsca.

W dniu 12.03.2024r. odbyły się zawody gmine w koszykówce 3x3 chłopców. Nasi zawodnicy zajęli II miejsce, przegrywając decydujący mecz zaledwie jednym koszem.

• "Keep calm and relax"

Nasza szkoła cały czas rozwija się w działalności na eTwinnning, międzynarodowej platformie zrzeszającej nauczycieli i uczniów z całej Europy. 11 marca odbyło się spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli w ramach międzynarodowego projektu "Keep calm and relax". Podczas webinarium zapoznaliśmy się z przygotowanymi przez uczniów prezentacjami, które opowiadały o naszych szkołach (naszym partnerem w projekcie jest szkoła z Francji). Podsumowaniem spotkania była gra Kahoot - pytania dotyczyły obejrzanych prezentacji.

• Strzał w 10-tkę

W dniu 08.03.2024r. uczniowie klasy 1. ts w ramach lekcji EDB brali udział w zajęciach na strzelnicy. Pod czujną opieką instruktorów zostali zapoznani z obsługą broni i mieli możliwość strzelania do celu.

Czwartek 28.03.2024
    • ​​​​​​​