• Konkurs "Jesień z książką" rozstrzygnięty

Konkurs biblioteczno-fotograficzny „Jesień z książką” został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 12 prac uczniów, spośród których jury wybrało 6 najlepszych fotografii. A oto wyniki konkursu:
        I miejsce – Anastasiia Yureskul z kl. 3c
        II miejsce – Antoni Jaworek z kl. 2g
        III miejsce - Maja Skonecka z kl. 1tl
        III miejsce – Polina Ivanko z kl. 3d
        wyróżnienie - Paweł Szafrański z kl. 4at
        wyróżnienie – Magdalena Marcysiak z kl. 4at

• Plebiscyt na najciekawszą książkę

Weź  udział  w  plebiscycie i zaproponuj  książkę, którą  warto przeczytać. Możesz podać kilka tytułów. Swoją propozycję dobrej  książki  przekaż łącznikowi z biblioteką albo wrzuć do pudełka przed  biblioteką. Z Waszych propozycji stworzymy top listę książek, które warto przeczytać.
        Pamiętaj, by podać swoje imię, nazwisko i klasę. Wśród uczestników plebiscytu rozlosujemy 3 nagrody – niespodzianki. Uczniowie, który zaproponują, ciekawe, wartościowe książki dla młodzieży mogą liczyć na 5 punktów dodatnich z zachowania.
        Termin składania propozycji dobrych książek - do 25 października 2023 r.

• Kiermasz podręczników szkolnych

Wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy do sprzedaży/zakupu podręczników szkolnych na corocznym kiermaszu podręczników, który odbędzie się w dniach 11-13. 09. 2023 r. w godz. 8:45-14:00, w holu przed biblioteką.
        Organizatorzy: Biblioteka Szkolna, Samorząd Uczniowski

• Mamy zwycięzców konkursu "Moje Sleeveface z książką"

Z przyjemnością informujemy, że  konkurs fotograficzny "Moje sleeveface z książką" został rozstrzygnięty.
        Oto jego zwycięzcy:

I miejsce: Polina Ivanko - kl. 2dl, "Olga szuka domu"
        II miejsce: Sara Sperkowska - kl. 1at, "Szczęście w moich dłoniach"
        III miejsce: Magdalena Marcysiak - kl. 3at, "Klucz do świata emocji"

• Nowości w katalogu - marzec 2023

• Zwiedziliśmy wystawę "Tamara Łempicka a art deco"

Tamara Łempicka to malarka polskiego pochodzenia, jedna z najwybitniejszych artystek światowego formatu XX w. Jest ona niekwestionowaną królową stylu art deco. Wystawę zorganizowano w konstancińskim muzeum w Villi La Fleur, a my wybraliśmu się na nią 2 marca 2023 r.

Zaprezentowano tu 76 oryginalnych dzieł malarki, wśród których można było zobaczyć obrazy olejne, rysunki, grafikę. Osobistego charakteru, nadały wystawie pamiątki po artystce, użyczone przez rodzinę Tamary Łempickiej. Pośród nich były elementy garderoby, biżuteria, fotografie, notatki i korespondencja.

Całość ekspozycji dopełniają rzeźby, a także rzemiosło artystyczne oraz meble w stylu art déco.

Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Na nas też zrobiła ogromne wrażenie.
        Szkoda, że jej czas dobiegł już końca.