• Regulamin konkursu "O pióro Reymonta"

_____________________________________________________________________________________

• Warsztaty z zakresu zapobiegania depresji i profilaktyki samobójstw

Uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach z zakresu zapobiegania depresji u młodzieży. I modul dotyczył problematyki depresji, natomiast II - profilaktyki samobójstw.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W środę 13 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania uczniów skład SU na rok szkolny 2021/22 przedstawia się następująco:

Przewodniczący - Adam Paradowski 3ep

Wiceprzewodniczący - Magdalena Marcysiak 2ap

Skarbnik - Natalia Olszewska 3cp

Sekretarz - Łukasz Błaszczyk 3ap

Opiekunem został p. Daniel Zygmunt

Gratulujemy!

• Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie wysłuchaliśmy krótkiego programu słowno-muzycznego przygotowanego przez nasze szkolne koło teatraln.

• Informacja o konkursie

Zachęcamy do zgłaszania się do udziału w olimpiadzie. Termin zgłoszeń upływa w środę, 20 października. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

Test próbny I etapu Olimpiady odbędzie się 28 października. Prosimy o rozwiązanie testu próbnego od godziny 10:00 do godziny 10:30. Każdy z uczniów będzie miał tylko jedno podejście i limit czasu 16 minut na rozwiązanie testu.

Test właściwy, tj. I etap olimpiady odbędzie się 29 października. Rozwiązanie testu będzie możliwe między godziną 10:00, a godziną 11:00. Każdy z uczniów będzie miał tylko jedno podejście i limit czasu 40 minut na rozwiązanie testu.

• Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• Wycieczka integracyjna klas pierwszych

Klasy pierwsze w środę 6 października odbyły wycieczkę do Lublina. Zwiedzili Majdanek, Starówkę, weszli na basztę na Zamku Królewskim, a punktem kończącym był widok na panoramę miasta z wieży trynitarskiej na wysokości 40 metrów, w której trzeba pokonać 207 schodków. Wyjazd był okazją do integracji zespołów klasowych.

• Wycieczka do Olsztyna

W dniach 29 września-1 października klasy 3a i 3d zwiedzały jedno z miast Kopernika - Olsztyn. Uczniowie poznawali nie tylko walory kulturalne miasta, ale również kulinarne. Korzystając z pięknej jesiennej pogody, nie mogło też zabraknąć odpoczynku nad jeziorem.

• Przepis na brownie po niemiecku

1 października na języku niemieckim upłynął pod znakiem słodyczy. Klasa 3atp przygotowała projekt kulinarny, którego tematem było, jak zrobić niemieckie brownie. Był zarówno przepis, jak i degustacja. Czekamy na kolejne kulinarne niespodzianki

• Dzień Chłopaka

30 września wszystkim Panom życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka. Poniżej krótka fotorelacja, tak ten dzień świętowała 1atp.

• Piłka nożna dziewcząt - poziom powiatowy

Nasze wspaniałe dziewczyny wywalczyły II miejsce w piłce nożnej na etapie powiatowym. W decydującym meczu był remis, o zwycięstwie rywali decydował lepszy bilans goli w całym turnieju. Najwięcej goli w całym turnieju zdobyła Maja Samoraj z 2cp. Serdecznie gratulujemy!

• Akcja promująca czytelnictwo

W piątek 24.09 rozpoczęliśmy cykl spotkań mających na celu promocję czytelnictwa. Pierwszym z zaproszonych gości była pani Magdalena Stużyńska, która przeczytała nam fragmenty trzech książek. Spotkanie było też okazją do podzielenia się przez uczniów swoimi zainteresowaniami z zakresu literatury.

• Indywidualne biegi przełajowe na poziomie powiatowym

W czwartek 23 września odbyły się zawody w indywidualnych biegach przełajowych na poziomie powiatowym. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów. II miejsce wywalczył Filip Tartas z 2cp. Gratulujemy!

• Konkurs z jęz. niemieckiego

We wtorek 21 września odbył się konkurs z gramatyki języka niemieckiego. W kategorii klas pierwszych najlepsi okazali się: Maciej Zembrzycki, Jakub Turzyński oraz Adam Pieniążek. Wśród klas drugich najwyższe wyniki uzyskali: Magda Marcysiak, Maksym Leshchyshyn i Hanna Białczak. Serdecznie gratulujemy!

• Kiermasz ciast

Środa i czwartek w naszej szkole upłynęły w słodkiej atmosferze kiermaszu ciast. Ci, którzy preferują inne smaki, mogli skusić się na popcorn lub tosty. Fundusze zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na wsparcie jednej z naszych nauczycielek, która oczekują na kosztowną operację. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie. Po raz kolejny pokazaliśmy, jak wielkie mamy serca!

• Wytyczne MeiN, MZ i GIS

• Konkurs z jęz. niemieckiego