• Szkoła wielu możliwości

Takie hasło promocyjne pojawiło się na ulotkach naszej szkoły w 2014 roku i możemy szczerze przyznać, że cały czas jest aktualne - tak właściwie, to od 1946 roku, kiedy szkoła powstała, a przez te wszytkie lata zapewniała różnorodność kształcenia dla młodzieży i dla dorosłych. Z najnowszą ofertą edukacyjną można zapoznać się TUTAJ, a z ciekawostkami z przeszłości w zakładce "Historia szkoły".

Odnowione pomieszczenia

Baza lokalowa to kompleks trzech połączonych ze sobą budynków, w których mieszczą się: szatnia w stylu amerykańskim, sale do zajęć przedmiotowych (w tym do zajęć kierunkowych dla technikum i profilowych dla liceum), biblioteka, pokoje specjalistów, świetlica / stołówka, sala gimnastyczna z szatnią i siłownią, gabinet pielęgniarski oraz pokoje administracyjne. Wszystkie pomieszczenia oraz elewacje zewnętrzne zostały wyremontowane w pierwszej dekadzie XXI wieku.

Boisko "Orlik"

Nieprzypadkowo też właśnie przy naszej szkole powstało pierwsze w powiecie piaseczyńskim wielofunkcyjne boisko, zbudowane w ramach rządowego programu "Moje Boisko - Orlik 2012". Szkoła od dawna szczyci się wysokimi osiągnięciami sportowymi. Można o nich poczytać TUTAJ oraz w "Aktualnościach" na stronie głównej.

Doskonały dojazd

Jako atut wskazać warto również dogodny dojazd ze wszystkich kierunków - przystanek autobusowy jest usytuowany tuż obok szkoły. Przez ulicę Mirkowską kursują linie: 251, 710, L15, L21, L28, L42, N50.

Od 1 stycznia 2016 roku w budynku szkoły mieści się jeden z kilku działających w powiecie piaseczyńskim punktów nieodpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców.

Tekst i grafika: Beata Piotrowska