• Postanowienia ogólne

1. Biblioteka szkolna stanowi główne centrum informacji i pomocy naukowo - dydaktycznej szkoły.
        2. Podstawowe zasady funkcjonowania oraz organizację biblioteki szkolnej określa Statut Szkoły.
        3. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz rodzice.
        4. Biblioteka udostępnia swoje zbiory w czasie zajęć dydaktycznych zgodnie z organizacją roku szkolnego.
        5. Czytelnik odpowiada materialnie za wypożyczone przez siebie książki i inne materiały biblioteczne.
        6. W bibliotece nie spożywamy pokarmów i napojów.
        7. Przed wejściem do biblioteki uczeń powinien pozostawić w szatni wierzchnie ubranie, zmienić obuwie, ponadto powinien posiadać identyfikator.
        8. Osoby przebywające w bibliotece zobowiązane są do przestrzegania bezpieczeństwa i higieny pracy.
        9. Uczniom biorącym systematyczny udział w pracach biblioteki mogą być przyznane nagrody na koniec roku szkolnego.

Udostępnianie zbiorów

1. Czytelnik może wypożyczyć książki wyłącznie na swoje nazwisko.
        2. Jednorazowo można wypożyczyć do trzech książek:
        3. jedną lekturę, którą należy zwrócić bezpośrednio po omówieniu;
        4. pozostałe książki na okres jednego miesiąca.
        5. W uzasadnionych przypadkach bibliotekarz może ograniczyć lub zwiększyć liczbę wypożyczonych książek z podaniem terminu ich zwrotu.
        6. Istnieje możliwość przedłużenia terminu zwrotu książek, gdy nie ma na nie zapotrzebowania.
        7. Czytelnik może zarezerwować książkę.
        8. Z księgozbioru podręcznego oraz z czasopism można korzystać tylko na miejscu.
        9. Wobec czytelników przetrzymujących książki stosuje się wstrzymanie wypożyczeni aż do momentu zwrócenia zaległych pozycji.
        10. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książek, czytelnik musi zwrócić te same pozycje lub inne wskazane przez bibliotekarza.
        11. Wszystkie wypożyczone książki powinny być zwrócone na dwa tygodnie przed zakończeniem zajęć dydaktycznych.
        12. Czytelnicy odchodzący ze szkoły zobowiązani są do zwrotu wypożyczonych książek i innych materiałów bibliotecznych.