• Erasmus + Europejskie Kompetencje Kluczowe

Do udziału w wyjeździe w ramach projektu nr: 2023-1-PL01-KA122-SCH-000131721

Barcelos - Portugalia

W terminie druga połowa 2024 roku Realizowanego w ramach Programu Erasmus+.

Uczniowie będą mogli wziąć udział w programie po pomyślnym przejściu rekrutacji opartej na

następujących kryteriach:

1. Ocena zachowania:
        • Wzorowa – 12 punktów
        • Bardzo dobra  8 punktów
        • Dobra – 4 punkty
        • Poprawna – 0 punktów
        1. Ocena z języka angielskiego:
        • 6 – 30 punktów
        • 5 - 25 punktów
        •  20 punktów
        • 3  15 punktów

1. Średnia ocen w I półroczu roku szkolnego 2023/2024:
        • Powyżej 5  20 punktów
        • Powyżej 4  15 punktów
        • Powyżej 3  10 punktów
        • Powyżej 2,5 – 5 punktów

1. Reprezentowanie szkoły oraz prace na rzecz środowiska szkolnego:
        • 0-10 punktów – w zależności od ilości oraz skali reprezentowania szkoła

1. Frekwencja za I półrocze:
        • 90-100% - 20 punktów
        • 75-90% - 15 punktów

1. Punkty z rozmowy kwalifikacyjnej
        • 0 -30 punktów

1. Podstawą kwalifikacji jest lista rankingowa, utworzona na podstawie powyższych kryteriów rekrutacji. W celu wzięcia udziału w rekrutacji należy przesłać list motywacyjny wraz
          z podpisanym wnioskiem do komisji rekrutacyjnej na adres; m.orlinska@zskj.pl lub złożyć osobiście w pokoju wicedyrektorów do 3.04.2023 r. do godziny 14:00.

Warunkiem udziału w rekrutacji jest co najmniej ocena poprawna zachowania oraz zaliczenie ostatniego semestru zajęć w przewidzianym terminie (brak półrocznych ocen niedostatecznych).

Każdy z kandydatów zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim w terminie od 8-12 kwietnia 2024 roku. Niestawienie się na rozmowę we wskazanym terminie powoduje uzyskanie
        0 punktów z rozmowy kwalifikacyjnej.

1. Zadeklarowanie przez ucznia chęci udziału w stażu skutkuje umieszczeniem na liście kandydatów.
        2. Z listy osób zgłoszonych do projektu wybranych zostanie 28 uczestników, którzy zdobędą największą liczbę punktów rekrutacyjnych. Pozostałe osoby zostaną umieszczone na liście rezerwowej.
        3. Osoby z listy rezerwowej będą kwalifikowane do udziału w projekcie w przypadku rezygnacji osób
          z listy podstawowej. Podstawą kwalifikowania osób z listy rezerwowej będzie spełnianie kryteriów formalnych oraz liczba punktów rekrutacyjnych na liście rezerwowej.
        4. Pierwsze dwie osoby z listy rezerwowej są zobowiązane do uczestniczenia we wszystkich kursach
          i szkoleniach oraz aktywnościach projektowych, na takich samych zasadach jak uczestnicy projektu, tj.
        • kurs języka portugalskiego – 20h
        • zapoznanie z krajem odbywania mobilności – 4h
        • historia UE i wprowadzenie do programu Erasmus + - 2h
        • przygotowanie pedagogiczne, sprawy organizacyjne – 8h
        1. Rekrutacja przeprowadzona zostanie przez komisję rekrutacyjną w składzie:
        • Wicedyrektor – Marta Orlińska
        • Wicedyrektor – Justyna Tytłak
        • Agnieszka Dominik - nauczyciel języka obcego

Od decyzji komisji rekrutacyjnej będzie przysługiwać uczniowi prawo pisemnego odwołania się
        w terminie 7 dni od daty ogłoszenia wyników rekrutacji do dyrektora szkoły. Decyzja dyrektora jest ostateczna.

1. W celu potwierdzenia uczestnictwa, po ogłoszeniu listy uczestników, należy dostarczyć podpisany regulamin uczestnictwa w Projekcie zawierający własnoręcznie podpisane przez Uczestnika oświadczenie o zapoznaniu się z jego treścią i zaakceptowaniu warunków uczestnictwa w Projekcie (w przypadku osób niepełnoletnich na dokumentach aplikacyjnych musi się także, znaleźć podpis opiekuna Prawnego).
        • Wyniki rekrutacji

Lista uczniów zakwalifikowanych do programu Erasmus+

Klasa 2atp

1. Kacper B.