• Profesjonalnie na rynku pracy

• Profesjonalni na rynku pracy!

Wsparcie uczniów i nauczycieli Technikum nr 1 w Konstancinie-Jeziornie
        oraz Technikum nr 2 w Górze Kalwarii

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, realizowany w ramach Działania 10.3. Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów.

Partnerami Projektu są:

• Grupa Szkoleniowo Doradcza Europlus Sp. z o.o.
        • Powiat Piaseczyński

Wsparcie w ramach Projektu otrzymają:

• Technikum Nr 1 w Konstancinie-Jeziornie funkcjonującego w ramach Zespołu Szkół
          im. Wł. St. Reymonta;
        • Technikum Nr 2 w Górze Kalwarii funkcjonującego w ramach Zespołu Szkół Zawodowych
          im. Marszałka F. Bielińskiego.

Celem projektu jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia min. 115 uczniów i uczennic ze wskazanych szkół. W ramach projektu realizowane będą:

• zajęcia specjalistyczne dla uczniów,
        • zajęcia z zakresu kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych,
        • staże uczniowskie.

W ramach Projektu szkoły zostaną doposażone w sprzęt IT oraz narzędzia do realizacji kształcenia praktycznego. Zakupiony zostanie także sprzęt do pracowni informatycznych. Dodatkowo szkoleniami objęci zostaną nauczyciele szkół.

Realizowane zajęcia mają na celu kształtowanie i rozwijanie właściwych postaw uczniów w zakresie kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej oraz postaw przedsiębiorczych. Pomogą także rozwinąć kompetencje niezbędne w przyszłości na rynku pracy.

Wartość projektu: 1 127 314,68 zł
        Wysokość dofinansowania: 955 954,68 zł
        Termin realizacji projektu: 01.05.2021 r. - 31.12.2023 r.