• Akcja promująca czytelnictwo

• W piątek 24.09 rozpoczęliśmy cykl spotkań mających na celu promocję czytelnictwa. Pierwszym z zaproszonych gości była pani Magdalena Stużyńska, która przeczytała nam fragmenty trzech książek. Spotkanie było też okazją do podzielenia się przez uczniów swoimi zainteresowaniami z zakresu literatury.

_____________________________________________________________________________________

• Indywidualne biegi przełajowe na poziomie powiatowym

• W czwartek 23 września odbyły się zawody w indywidualnych biegach przełajowych na poziomie powiatowym. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów. II miejsce wywalczył Filip Tartas z 2cp. Gratulujemy!

• Konkurs z jęz. niemieckiego

• We wtorek 21 września odbył się konkurs z gramatyki języka niemieckiego. W kategorii klas pierwszych najlepsi okazali się: Maciej Zembrzycki, Jakub Turzyński oraz Adam Pieniążek. Wśród klas drugich najwyższe wyniki uzyskali: Magda Marcysiak, Maksym Leshchyshyn i Hanna Białczak. Serdecznie gratulujemy!

• Kiermasz ciast

• Środa i czwartek w naszej szkole upłynęły w słodkiej atmosferze kiermaszu ciast. Ci, którzy preferują inne smaki, mogli skusić się na popcorn lub tosty. Fundusze zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na wsparcie jednej z naszych nauczycielek, która oczekują na kosztowną operację. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie. Po raz kolejny pokazaliśmy, jak wielkie mamy serca!

• Kiermasz ciast

• Szczepienia uczniów

• Drodzy rodzice,

w dniach 13-19.09.2021 r. odbędzie się tydzień szczepień uczniów w szkołach. Do 12.09.2021 r. wychowawcy zbiorą deklarację i zgody od osób chętnych. Szczepienia odbędą się w najbliżsyzm punkcie szczepień lub zostanie on zorganizowany na terenie szkoły.

Punkty zapewnią m.in. obecność lekarza podczas kwalifikacji do szczepienia dziecka, przygotowanie kadry zespołu szczepiącego oraz utylizację odpadów medycznych, jeśli szczepienie będzie realizowane na terenie szkoły.

Podczas akcji szczepień w szkołach zaszczepieni będą mogli być także rodzice ucznia oraz pracownicy szkoły.

Do szczepienia przeciwko COVID-19, podobnie jak w populacyjnych punktach szczepień, wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka/rodzica na świadczenie profilaktyczne (przeprowadzenie szczepienia) złożona na kwestionariuszu wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem (Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19). Rodzic nie musi być obecny podczas szczepienia dziecka. Rodzic może upoważnić inną osobę, która podczas szczepienia będzie towarzyszyła dziecku i sprawowała nad nim faktyczną opiekę (opiekun faktyczny). W szkole opiekę nad uczniami sprawuje nauczyciel.

Rodzice zainteresowani szczepieniami proszeni są o bezpośredni kontakt z wychowawcą klasy lub sekretariatem szkoły.

Poniżej list Ministra Zdrowia, materiały edukacyjne dotyczące szczepień, rekomendacje przed szczepieniem, deklaracja oraz kwestionariusz wywiadu.