• Finał Konkursu Literackiego "O pióro Reymonta"

• W piątek 26 listopada o godz. 14.00 w KDK "Hugonówka" odbył się uroczysty finał Konkursu Literackiego ,,O pióro Reymonta". W tym roku szkolnym temat pochodził z ,,Pieśni" K.I.Gałczyńskiego i brzmiał - ,,Ocalić od zapomnienia". Wpłynęło wiele ciekawych i twórczych prac. Jury w składzie - p. Ewa Cielesz (reżyserka, pisarka), p. Anita Pilszyk i p. Paulina Jaszczuk-Sikorska (nauczycielki języka polskiego) wyłoniło najlepsze prace.

I miejsce - Zuzanna Biedrzycka SP nr 2 im. S. Żeromskiego w Konstancinie-Jez. - ,,Pamiętać Albertów"

II  miejsce - Gabriela Turczyńska SP w Złotokłosie - ,,Medalion"

II miejsce - Patryk Jankowski ZS im. W.S. Reymonta w Konstancinie-Jez. - ,,Stary człowiek i demencja"

III miejsce - Maria Rembowska SP nr 2 im. S. Żeromskiego w Konstancinie-Jez. - ,,Ocalić od zapomnienia"

III miejsce - Amelia Maciaszek ZS im. W. S. Reymonta w Konstancinie-Jez. - ,,Własna droga"

Nagrodzeni otrzymali dyplomy i piękne pióra, pozostali uczestnicy, oprócz dyplomów - drobne upominki.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie.

Życzymy dalszych sukcesów i przede wszystkim zachęcamy do pisania.

Pozdrawiamy.

P.Jaszczuk-Sikorska

A.Pilszyk

_____________________________________________________________________________________

• Apel z okazji 11 listopada

• 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Uczniowie wysłuchali krótkiego programu słowno-muzycznego przygotowanego przez ich kolegów.

• Warsztaty profilaktyczne nt. raka piersi

• We współpracy z fundacją "Wsparcie na Starcie" zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne dla dziewcząt na temat zdrowia piersi i kształtowania prawidłowych nawyków zdrowotnych. Zajęcia miały na celu zachęcenie do regularnego samobadania piersi jako najbardziej skutecznej metody wczesnego wykrywania raka piersi rekomendowanej przez Centrum Onkologii. Dziewczęta dowiedziały się również na czym polega brafitting i jak wpływa na zdrowie oraz poczucie pewności siebie. Aktywne uczestnictwo zostało nagrodzone tematycznym mydełkiem.

• Akademia Czujnego Rodzica

• Szanowni Państwo,

Zapraszamy na kolejne spotkanie online w ramach Akademii Czujnego Rodzica. Temat spotkania: „Oswoić dziecięce lęki”.

Podczas spotkania porozmawiamy o tym czego boją się dzieci, skąd się biorą dziecięce lęki oraz o tym, jak wesprzeć dziecko w trudnych dla niego chwilach i czy tak samo działać w przypadku strachu przed czymś realnym, jak lęku przed tym, co naprawdę nie istnieje. Spróbujemy zastanowić się nad tym, co dzieje się z rodzicem towarzyszącym zalęknionemu dziecku. Poszukamy sposobów na rozwijanie w sobie obszarów spokoju i pewności oraz podpowiemy kiedy warto skorzystać ze wsparcia specjalisty w radzeniu sobie ze strachem.

Spotkanie poprowadzi Iwona Osik, psycholog, pedagog, mediator rodzinny. Wspiera dzieci i dorosłych w poszukiwaniu sposobów konstruktywnego radzenia sobie z trudnościami i odkrywaniu własnej drogi rozwoju.

Wtorek, 23 listopada, w godzinach 17:30-19:30.