• Lekcja zdalna ze szkołą w Grecji

• Uczniowie naszej szkoły wciąż się rozwijają i doświadczają czegoś nowego. Tym razem mieli szansę poznać swoich obcojęzycznych rówieśników dzięki nawiązanej przez nauczycielkę jęz. niemieckiego współpracy ze szkołą językową w Grecji. Szkoła ta znajduje się w Koropi, ok. 40 km na wschód od Aten.

Za nami pierwsze spotkanie online. Uczniowie z klasy 2b LO i 2atp poznali nowych kolegów i koleżanki i porozmawiali z nimi w języku niemieckim. Zarówno dla naszych uczniów, jak i dla uczniów z Grecji było to nowe, ale bardzo ciekawe doświadczenie. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie w styczniu, tym razem w jęz. angielskim.

• Mikołajki w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój

• Uczniowie naszej szkoły pamiętali o swoich kolegach i koleżankach uczęszczających do Zespołu Szkół w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój i przygotowali dla nich paczki pełne słodkich niespodzianek z okazji Mikołajek. Magiczny moment, gdy rozpakowujemy prezent jest miły nie tylko dla tych, którzy je dostali, ale sprawia równie wielką satysfakcję tym, którzy obdarowują.

• Koszykówka dziewcząt - poziom powiatowy

• olejny sukces sportowy - nasze dziewczyny zajęły 2. miejsce w zawodach powiatowych w koszykówce, rozgrywanych 6 grudnia. Gratulujemy!

• Rocznica śmierci Reymonta

• Delegacja maszej szkoły wraz z opiekunem pocztu sztandarowego panem Bartłomiejem Szelugą reprezentowała szkołę w uroczystościach z okazji 97. rocznicy śmierci Patrona naszej szkoły Władysława Stanisława Reymonta, które miały miejsce na Cmentarzu Powązkowskim.

• Dni Patrona

• W dniach 28-30 listopada obchodziliśmy Dni Patrona naszej szkoły - Władysława Stanisława Reymonta.

Pierwszego dnia odbyły się finały zawodów w koszykówkę

1. miejsce - 1c

2. miejsce - 1d

3. miejsce - 3c

W meczu towarzyskim uczniowie vs nauczyciele tym razem lepsi okazali się nauczyciele.

Pprócz sportu miał miejsce pokaz mody z przełomu XIX i XX w. Był wybieg, muzyka, czas dla reporterów i przede wszystkim piękne stroje naszych uczniów i nauczycieli, którzy wpisali się w klimat czasów Reymonta.

Drugiego dnia klasy pierwsze i drugie wzięły udział w grze terenowej. Ich zadaniem było dotarcie do 8 punktów kontrolnych na terenie Konstancina. Czekały tam na nich zadania z różnych przedmiotów. Mało sprzyjającą jesienną aurę uczniowie podgrzewali swoim zaangażowaniem.

Rywalizację wygrali uczniowie klas 1dp i 2ap w swoich kategoriach. Serdeczne podziękowania kierujemy do uczniów klas 3ap, 3ep i 4ap za pomoc w organizacji zabawy, opiekę i wsparcie dla uczestników.

Trzeci dzień obchodów zakończył się uroczyście w KDK "Hugonówka". Uczestniczyli w nim przedstawiciele organu prowadzącego - p. Ewa Lubianiec, członek Zarządu Starostwa Powiatowego i p. Kamila Szostak, Naczelnik Wydziału Edukacji i Rynku Pracy. Podczas uroczystości wręczono nagrody w jubileuszowej, X edykcji konkursu literackiego "O pióro Reymonta":

1. miejsce - Antoni Jaworek, ZS im. Wł. St. Reymonta w Konstancinie-Jeziornie

2. miejsce - Zofia Dobroszyńska, SP nr 1 w Konstancinie-Jeziornie

3. miejsce - Ewa Podgórna, ZS im. Wł. St. Reymonta w Konstancinie-Jeziornie

Szczególne podziękowania składamy p. Ewie Cielesz, która jak zwykle wsparła nas w merytorycznej ocenie prac konkursowych.

Następnie wręczono nagrody za konkursy i zawody, które odbyły się w ciągu dwóch pierwszych dni obchodów. Uroczystość uświetnił występ przygotowany przez szkolne koło teatralne pod opieką p. Anity Pilszyk i p. Daniela Zygmunta. Uczniowie przedstawili krótkie scenki, w których przybliżyli najważniejsze dzieła Reymonta.

Wszystkim, którzy pomogli w organizacji obchodów, serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

Nowa galeria Dni Patrona została dodana do albumu fotograficznego

• Stypendium Prezesa Rady Ministrów

• 2 grudnia nasza uczennica Magdalena Marcysiak z kl. 3ap odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia naukowe. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych!

• Koszykówka - poziom gminny

• 30.11 wygrana chłopaków, 01.12 pierwsze miejsce dziewczyn - nasza szkoła zdominowała gminne zawody koszykówki. Wielkie brawa i czekamy na dalsze sukcesy!

• Lekcja z RapPedagogiem

• 18.11  w naszej szkole gościem specjalnym był Dobromir Makowski - RapPedagog. Mamy nadzieję, że była to ciekawa alternatywa wobec tradycyjnych wykładów i prelekcji profilaktycznych realizowanych w ławkach szkolnych. Oby każdy z nas po dzisiejszych zajęciach rozumiał i rozróżniał, co jest dobre, a co złe, czego należy unikać, aby nie zmarnować swojego życia. Zachęcamy do śledzenia fanpage Dobromira oraz zapoznaniem się z jego kanałem na youtubie, gdzie również rodzice znajdą coś dla siebie.

• Konkurs czytania z języka niemieckiego i hiszpańskiego

• W dniu 14.11 odbył się konkurs głośnego czytania z języka niemieckiego i języka hiszpańskiego. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy zwycięzcom.