• Mamy zwycięzców konkursu "Moje sleeveface z książką"

• Z przyjemnością informujemy, że  został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny organizowany przez naszą bibliotekę pt. "Moje sleeveface z książką". Oto jego zwycięzcy:

I miejsce: Polina Ivanko - kl. 2dl, z książką "Olga szuka domu"
            II miejsce: Sara Sperkowska - kl. 1at, z książką "Szczęście w moich dłoniach"
            III miejsce: Magdalena Marcysiak - kl. 3at, z książką "Klucz do świata emocji"

• Tak blisko podium

• 17. 04. 2023 r. nasze uczennice brały udział w międzyszkolnych zawodach sportowych w tenisie stołowym na poziomie powiatowym. Zajęły czwarte miejsce. Brawa za walkę!

• Julka, nasz najlepszy mówca

• Mamy to! Julia Leśniowska z klasy 4c zajęła pierwsze miejsce w finale VI edycji ogólnopolskiego konkursu retoryki "Najlepszy Młody Mówca". Gratulujemy wielkiego sukcesu! Przebieg finału można obejrzeć TUTAJ.

• Nowy las nie tylko dla nas

• W dniach 13 i 14 kwietnia uczniowie klas 3at i 3c wzięli udział w akcji sadzenia lasu. Posadzili łącznie około 500 dwuletnich sadzonek dębu w lesie należącym do Nadleśnictwa Chojnów.

• Konkurs! Wygraj smartwatcha!

• Wymyśl hasło, zaprojektuj plakat i wygraj smartwatcha! Przedłużamy termin zgłaszania prac do 30 kwietnia.  Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Piaseczyński. Regulamin i karta zgłoszenia znajduje się TUTAJ.

Wyślij od 1 do 3 projektów plakatów zawierających hasło promujące nieodpłatną pomoc prawną (poradnictwo obywatelskie, mediację) na adres: konkurs@piaseczno.pl.
            Nagroda główna to smartwatch Samsung Galaxy Watch 5 Pro w komplecie ze słuchawkami Samsung Galaxy Buds 2 SM-R177 Bluetiith 5.2. Autorzy trzech kolejnych wyróżnionych prac otrzymają – smartwatche Samsung Galaxy Watch 5.

Zachęcamy do udziału!

• Przygotowania do egzaminu

• Przez trzy dni od 4-go do 6-go kwietnia uczniowie klasy czwartej technikum ćwiczyli obsługę wózka widłowego - wszystko po to, by w piątek zdać egzamin i nabyć stosowne uprawnienia. Jak wyglądały te „manewry” można zobaczyć na zdjęciach.

• Dziewczyny przy stole

• W dniu 5 kwietnia br. odbyły się w naszej szkole zawody gminne w tenisie stołowym. Dziewczyny przeszły do etapu powiatowego. Trzymamy kciuki!

• Dzień otwarty już za nami

• Tegoroczny Dzień Otwarty dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych był nie tylko prezentacją szkoły. Był także niecodzienną okazją do ukazania dla nas - uczniów, nauczycieli i rodziców tego, co w naszej szkole najlepsze, zwłaszcza jeśli chodzi o relacje.

Okazuje się również, że nie brakuje nam kreatywności - indetyfikatory, popkorn nawiązujący do wizyty naszego Patrona w USA, zadania przedmiotowe, prezentacje metod nauczania, pokaz masażu, upominki i słodki poczęstunek - wszystko to czekało na zwiedzających. Gościliśmy wielu zainteresowanych uczniów i rodziców. Zapraszamy serdecznie we wrześniu!

• FOX 2023

• 28 marca uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Agaty Seroczyńskiej-Kalinowskiej po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX 2023 pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wszystkim uczniom biorącym udział w zmaganiach konkursowych dziękujemy, czekamy na wyniki i trzymamy za Was mocno kciuki!

• Dzień bez plecaka

• Tak prezentowali się niektórzy z naszych uczniów w poniedziałek 3 kwietnia. Każdego roku kreatywność w obszarze wykorzystania czegokolwiek do włożenia weń książek i zeszytów szkolnych objawia się nieco inaczej. Jak to wyglądało w tym roku, możecie zabaczyć na zdjęciach na naszym Facebooku i zagłosować na najlepszy pomysł poprzez danie "lajka".

• Poznajcie Magdę z #TeamAkcelerator!

• Dziewczyna orkiestra: pasjonatka logistyki i spedycji, działaczka na rzecz środowiska naturalnego, tenisistka stołowa, która do szkoły dojeżdża rowerem promując bezpieczny i ekologiczny transport! Poznajcie Magdę – kolejną stypendystkę, która dołączyła do #TeamAkclelrator.

Hej! Mam na imię Magda i jestem uczennicą klasy na kierunku logistycznym w Technikum Nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. W latach 2021/2022 i 2022/2023 otrzymałam stypendium Prezesa Rady Ministrów, aktywnie działam w samorządzie szkolnym, angażuję się także w rozwój biblioteki szkolnej.

Od 8-go roku życia trenuję tenis stołowy – sport ten pozwala mi się zrelaksować i zapomnieć o trudach dnia codziennego. Poza tym uwielbiam jeździć na rowerze, który jest moim jedynym środkiem transportu na praktyki i do szkoły. Zawsze podróżuję w kasku, bo wiem, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Działam na rzecz ochrony środowiska naturalnego – dzięki mojej inicjatywie, szkoła zakupiła nowe stojaki, co zachęciło także innych uczniów do dojeżdżania na lekcje rowerem.

Miałam okazję odbyć praktyki zawodowe w firmie zajmującej się dystrybucją usług medycznych i farmaceutycznych. To była dla mnie niesamowita przygoda, podczas której poznałam specyfikę branży logistycznej. Marzę o tym, żeby studiować na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Transportu.

Bardzo cieszymy się, że możemy wspierać Magdę w jej karierze naukowej i zawodowej! Dajcie znać, które z zainteresowań Magdy zrobiło na Was największe wrażenie! Fundacja Inter Cars prowadzi ogólnopolski program stypendialny Akcelerator. W roku szkolnym 2022/23 naszymi stypendystami jest 20 zdolnych uczniów i uczennic interesujących się motoryzacją lub logistyką, którzy uczą się w szkołach ponadpodstawowych, zaś 20 mentorów związanych z Inter Cars SA wspiera ich w ramach wolontariatu kompetencji.

• Nela Zjawińska ma talent!

• Za udział w tegorocznym konkursie "Mam talent" nagrodę od Dyrektora szkoły otrzymała uczennica klasy IVc - Nela Zjawińska, która pięknie wykonała utwór Birdy "People Help The People". Gratulujemy!