• Pożegnania - na chwilę i na dobre

• 23 czerwca zabrzmiał ostatni przed wakacjami dzwonek. Uroczyste zakończenie roku szkolnego było okazją do podsumowania 10-miesięcznej pracy dla każdego z nas, kto zaangażowany jest w proces edukacji w różnych jego obszarach.  Wiele udało się osiągnąć i to daje motywację do dalszych działań. Najważniejszym punktem dla wielu uczniów było wręczenie przez Pana Dyrektora, wychowawców i innych nauczycieli nagród za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce oraz zachowanie oraz za zaangażowanie w pracę szkoły, czytelnictwo, osiągnięcia sportowe i konkursy.

W tym dniu słyszymy "Do zoabaczenia we wrześniu!", ale czasem to będzie "Do zobaczenia - jeszcze nie wiadomo, kiedy i gdzie". Nauczycielom i specjalistom, którzy zakończyli pracę w naszj szkole życzymy dalszych sukcesów na drodze zawodowej.

• Wystawa prac plastycznych

• W holu głównym można obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów klas pierwszych liceum i technikum. W następnym roku szkolnym nowo przyjęci uczniowie będą realizowali inny przedmiot artystyczny - muzykę, więc zamiast tak ciekawej wystawy prac wizualnych usłyszymy zapewne nie mniej ciekawy koncert!

• Kolejny sukces sportowy

• Chwalimy się kolejnym sukcesem, który osiągnęła nasza uczennica z klasy 1g Maria Ambrożkiewicz. W dniach 2-4 czerwca odbyły się w Białce Tatrzańskiej na stokach ośrodka narciarskiego Kotelnica Białczańska, Mistrzostwa Polski MTB XCO 2023 w kolarstwie górskim, gdzie Maria zdobyła Mistrzostwo Polski MTB XCR w konkurencji młodzieżowych sztafet mieszanych juniorka młodsza/junior młodszy. Drugiego dnia Mistrzostw Polski wygrała również wyścig indywidualny w kategorii juniorka młodsza Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Sukces Dominiki

• Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 1d LO Dominika Makulska startowała 9 czerwca 2023 r. w Dębicy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Osiągnęła znakomity wynik: 66 kg w rwaniu, 80 kg w podrzucie. Wywalczyła srebrny medal i tym samym zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Nagroda za pracę w Samorządzie Szkolnym

• Weronika Muzio z klasy 2g LO i Magda Marcysiak z klasy 3a T w dniach od 3 do 7 czerwca przebywały na wizycie studyjnej w Brukseli. Uczennice mogły zwiedzić Parlament Europejski, muzea, miejsca związane z UE oraz miasta takie jak Bruksela i Antwerpia. Wyjazd ten był nagrodą za zaangażowanie w życie szkoły. Mamy nadzieję, że będzie to motywacja dla innych do działania, a Magdzie i Weronice bardzo dziękujemy za nieocenioną pomoc w organizacji różnych akcji i przedsięwzięć - bez Was nasza szkoła nie byłaby taka sama.

• Wizyty w Nadleśnictwie Chojnów

• Od końca kwietnia i przez cały maj klasy wybierały się na wycieczki do lasu.  Nadleśnictwo Chojnów zapewniło naszym uczniom wykłady i spacer ścieżką edukacyjną. Wycieczki kończyły się ogniskiem, przy którym uczniowie miło spędzali czas jedząc kiełbaski.

• Lekcja z kameleonem

• W klasie 2c na lekcji biologii pojawił się gość specjalny - kameleon płci żeńskiej o imieniu Neko.  Lekcja posłużyła powtórce o gromadzie gadów. Uczniowie mogli bezpośrednio dotknąć skóry zwierzęcia i zaobserwować jego aktywność, co było bardzo ciekawym i nietypowym doświadczeniem.