• Zajęcia z upowszechniania strzelectwa

• Dziś, 30 listopada br., wraz z Akademickim Związkiem Sportowym, jako pierwsza szkoła na Mazowszu, wzięliśmy udział w programie upowszechniania strzelectwa. Zajęcia były prowadzone w klasach czwartych oraz w klasie piątej. Każdy uczeń mógł zapoznać się z repliką broni krótkiej i długiej, po czym każdy oddał kilkadziesiąt strzałów na specjalnie przygotowanej strzelnicy. Każdy uczeń biorący udział w zajęciach z upowszechniania strzelectwa otrzyma vademecum z informacjami dotyczącymi zasad strzelectwa, budową i posługiwaniem się bronią, zasadami bezpieczeństwa oraz indywidualny certyfikat udziału w szkoleniu. Dziękujemy AZS za za zorganizowanie mega ciekawych zajęć.

• Spotkania w Akademii Młodego Logistyka

• Klasa 4a naszego technikum uczestniczy w cyklu ośmiu spotkań on-line organizowanych przez Akademię Młodego Logistyka. Wykłady dotyczą wybranych zagadnień logistyki. Celem Akademii jest rozwijanie zainteresowań uczniów i poszerzenie wiedzy logistycznej. Cykl wykładów zakończymy w kwietniu i następnie przeprowadzimy test opracowany przez Organizatora. Uczniowie, którzy zaliczą test zostaną uhonorowani Certyfikatem Akademii Młodego Logistyka, podpisanym przez Rektora Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

• Goście z Francji

• W dniu 16 listopada br. w ramach międzynarodowej wymiany gościliśmy uczniów z Lycée International de Saint-Germain-en-Laye, Section Polonaise. Nasi goście poznawali jak wyglada nauka w naszym liceum. Uczestniczyli w lekcji historii, j. polskiego, geografii jednak największym zainteresowaniem cieszyła się lekcja rehabilitacji. Wspólnym masażom, ćwiczeniom nie było końca. Następnie goście zjedli w naszej stołówce smaczny obiad. Szkoda, że tak szybko musieliśmy się pożegnać... Oby w przyszłości było więcej takich wydarzeń. Mamy nadzieję, że to dopiero początek wzajemnej współpracy. Naszym gościom bardzo się podobało i zaprosili nas na rewizytę do Paryża.

• Szachiści na rozgrywkach powiatowych

• W dniu 14 listopada czteroosobowa drużyna mieszana wzięła udział w rozgrywkach szachowych na szczeblu powiatowym. Po piątkowej wygranej z ZSZ w Górze Kalwarii, tym razem nasi uczniowie zmierzyli się z IV LO w Piasecznie i wrócili na tarczy - ostatecznie zajęliśmy II miejsce. Dziękujemy za wytrwałą walkę.

• Wyniki konkursu historycznego

• Dnia 13 listopada 2023 roku w związku ze 105 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs historyczny, którego celem było kształtowanie uczuć patriotycznych, kultywowanie pamięci o świętach narodowych, a także rozwijanie zainteresowań historycznych uczniów. W zmaganiach wzięli udział przedstawiciele siedmiu klas.Wyniki konkursu:I miejsce - Adam Paradowski klasa 4 elpII miejsce Damian Lisiewski klasa 2glpIII miejsce Wojciech Suwała i Jakub Klach klasa 1b. Serdecznie gratulujemy młodym pasjonatom historii, przede wszystkim ZWYCIĘZCOM.

• Święto Niepodległości w naszej szkole

• Dziś uczciliśmy 105 rocznicę odzyskania Niepodległości. Spektakl słowno-muzyczny przygotował chór pod kierownictwem niezastąpionej Aleksandry Urbańskiej-Ryszkiewicz. Na koniec zostały wręczone stypendia ufundowane przez Powiat Piaseczuński, które otrzymały: Maria Ambrożkiewicz, Wiktoria Grabowska, Wiktoria Met, Magda Marcysiak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Obchodziliśmy Święto Niepodległości

• Dziś włączyliśmy się w obchody Święta Niepodległości w Gminie Konstancin-Jeziorna. Część uczniów niosła flagę i sztandar szkoły, część biegła z dyrektorem w biegu głównym organizowanym przez GOSiR Konstancin a jeszcze inni byli wolontariuszami i czuwali nad organizacją całego przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

• Wycieczka nie tylko do Krakowa

• W dniach 08-10.11. 2023 r.  uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce z programu ,,Poznaj Polskę". W ramach wyjazdu odwiedzili Kraków i Wieliczkę oraz Ojcowski Park Narodowy. Uczniowie starszych klas Technikum zdobyli ciekawą wiedzę oraz zintegrowali się podczas wspólnie spędzonych dni. Wszyscy wrócili zadowoleni z dużą ilością wrażeń.

• Zawody Międzyszkolne w Szachach

• W dniu 10 listopada w naszej szkole odbyły się Zawody Międzyszkolne w Szachach. Gościliśmy drużynę z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii. Drużynę naszej szkoły reprezntowali: Yana Fredyna z klasy 1 tl, Antoni Jaworek z klasy 2g, Kacper Jobda z klasy 1tls, Aleksander Kozina z klasy 1c, wygrywając wynikiem 3-1.
            Kolejnym etapem będą rozgrywki na szczeblu powiatowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Kolejna integracja w pierwszej klasie

• W środę, 8 listopada, klasa 1c integrowała się w Tep Factor w Warszawie. Podzieleni na kilka grup o urokliwych nazwach testowali swoją tężyznę fizyczną, reflex i logiczne myślenie. I spisali się na złote medale: wszyscy wyszli cali, uśmiechnięci, choć niewątpliwie wymęczeni.

• Wyjazd klasy 1a do Stacji Grawitacji

• W ubiegłym tygodniu klasa 1a postanowiła odpocząć od szkolnych ławek. Świetna zabawa w połączeniu z wysiłkiem fizycznym ... tak wyglądała integracja klasy o profilu rehabilitacyjno-medycznym. Uczniowie tej klasy poczuli dreszczyk adrenaliny pokonując park linowy oraz tor przeszkód, co dla niektórych okazało się nie lada wyzwaniem. Szczęśliwie przegranych nie było, więc trening motoryczny uznajemy za odrobiony. Zdecydowanie mamy apetyt na więcej.

• Stypendium Prezesa RM dla naszych uczniów

• W siedzibie Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie, 26 pazdziernika br. na zaproszenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej, odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów uczniom, którym przyznano Stypendium Prezesa Rady Ministrów za imponujące osiągnięcia w nauce. Z naszej szkoły stypendium otrzymała: Wiktoria Grabowska (klasa 2dlp liceum) i Magdalena Marcysiak (klasa 4apt technikum). Obu uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!