• Dofinansowanie dla naszego Technikum

• Mega dofinansowanie dla naszej szkoły!!! Przeczytajcie uważnie... 13 lutego dowiedzieliśmy się, że już niedługo nasza szkoła dostanie nowe wyposażenie ale nie tylko... zmieniamy oblicze Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta, a nasi uczniowie zyskają wiele nowych możliwości. Dziękujemy zarządowi Powiatu Piaseczyńskiego: Ksaweremu Gut - Staroście Piaseczyńskiemu, Ewie Lubianiec - Radnej Powiatu Piaseczyńskiego, Zdzisławowi Lis - członkowi Zarządu Powiatu,  za wsparcie i możliwość udziału w projekcie.

Jak podał Pan Starosta, Powiat pozyskał kolejne środki zewnętrzne, tym razem dla naszej szkoły. Całkowita wartość projektu, to blisko 1 mln - "Na skrzydłach sukcesu! Wsparcie uczniów Technikum nr 1 w Konstancinie":

- wyposażenie pracowni zawodowej dla technikum lotniskowych służb operacyjnych (w ramach tego zakupimy profesjonalną makietę lotniska wraz z symulatorem lotów do nauki latania),

- wyposażenie pracowni zawodowej dla technikum logistycznego (w tamach tego zakupimy laptopy wraz z najnowszym oprogramowaniem logistycznym oraz drukarki kodów kreskowych)

- szkolenia dla uczniów z programu autocad, kurs na wózki widłowe, kurs na przewóz materiałów niebezpiecznych dla logistyków oraz kurs lotniczy Basic Cargo (szkolenie lotnicze skierowane dla spedytorów lotniczych, obejmuje zagadnienia dotyczące organizacji i obsługi towarów w transporcie lotniczym).

- płatne staże dla 45 najlepszych uczniów z kierunków technik logistyk oraz technik lotniskowych służb operacyjnych.

- dodatkowe zajęcia z matematyki, języka angielskiego i niemieckiego oraz doradztwo zawodowe.

Pan Starosta przekazał szczególne podziękowania dla Dyrektora szkoły i kadry pedagogicznej za chęci i odwagę w sięganiu po środki zewnętrzne na rozwój edukacji.

• Warsztaty - sekcja oka

• Uczniowie klas trzecich praktycznie poznawali budowę gałki ocznej. Dokonali sekcji oka, aby zobaczyć ciało szkliste, siatkówkę i soczewkę. Mogli spojrzeć przez soczewkę i źrenice. Emocji było mnóstwo.

• Przygotowanie do egzaminu praktycznego

• W ostatnich dniach stycznia uczniowie klasy 4a technikum wraz z nauczycielami przedmiotów zwodowych ćwiczyli umiejętność manewrowania wózkiem widłowym. Pogoda sprzyjała - co widać na fotografiach.

• Z wizytą w Domu Samotnej Matki

• Odwiedziliśmy Dom Samotnej Matki w Chyliczkach, aby przekazać dary, które zbieraliśmy w naszej szkole. Udało nam się zgromadzić różne produkty żywnościowe i higieniczne niezbędne przy wychowywaniu małych dzieci.

• Mistrzowska zagrywka

• W dniu 23.02.2024 nasi uczniowie rywalizowli w zawodach w tenisie stołowym na szczeblu gminnym. Zaspoły dziewcząt i chłopców wygrały wszystkie swoje pojedynki i zajęły pierwsze miejsca. GRATULUJEMY!!!

• "Keep calm and relax"

• 26 lutego odbyło się spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli w ramach międzynarodowego projektu "Keep calm and relax".  Jest to nasz pierwszy autorski projekt na eTwinning. Przez ostatnie tygodnie uczniowie projektowali logo, powstały przepiękne dzieła - a dziś wybraliśmy jedno logo, które będzie wizytówką projektu. Ponadto podczas spotkania uczestnicy wykorzystali nowoczesne narzędzie internetowe PADLET do zamieszczania swoich sposobów radzenia sobie ze stresem i depresją.

Podczas projektu korzystamy z różnych narzędzi WEB2.0 aby aktywizować naszych uczniów w mądrym wykorzystywaniu dostępnych aplikacji internetowych. Do tej pory korzystaliśmy z canva, jamboard i padlet- a to dopiero początek naszego projektu!

23 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie. Nazywana jest chorobą duszy i ciała. Jednak należy pamiętać o tym, że depresja jest uleczalna. Dbajmy o swoje zdrowie psychiczne!

• Kolejne spotkanie z seniorami

• Współpraca z naszymi seniorami to czysta przyjemność. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania. Mamy nadzieję, że wspólnie napisana książka będzie bardzo wartościowa dla przyszłych pokoleń.

• Mamy wiedzę pożarniczą na pierwszym miejscu

• W dniu 8 lutego uczennice naszej szkoły wzięły udział w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się w siedzibie OSP Konstancin-Jeziorna. Piersze miejsce zajęła Patrycja Włodarczyk z klasy 1a i tym samym zakwalifikowała się do etapu powiatowego, drugie miejsce zajęła Aleksandra Szwacińska z klasy 1c. Serdecznie gratulujemy!

• "Keep calm and get relaxed" na eTwinning

• W dniu 5 lutego odbyło się pierwsze spotkanie uczniów i nauczycieli w ramach międzynarodowego projektu „Keep calm and get relaxed” w programie eTwinning. Projekt jest w całości stworzony przez panią Magdalenę Janowską - nauczycielkę biologii, która zaprosiła do współpracy Panią Renatę Szeredko-Krakowską - nauczycielkę języka angielskiego oraz nauczycielkę z Francji. Jest to nasz pierwszy autorski projekt na eTwinning. W projekcie biorą udział uczennice: klas: 1e, 2d, 3c, 3g i 4a. Naszymi partnerami są uczniowie z Francji. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

• WF na łyżwach

• Aktywność zimą na powietrzu? Jasne! W dniu 02.02.2024 r. podczas lekcji wf klasa 2d zaszczyciła swą obecnością lodowisko w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie. Podczas lekcji uczniowie doskonalili elementy techniczne jazdy na łyżwach.