• Teqball w Naszej szkole?

• Teqball w Naszej szkole? JASNE :) Uczniowie klasy 3. poznawali dziś na lekcji WF tajniki tego sportu. Sport wymaga dużej precyzji, ale chłopcy świetnie sobie radzili :)

• Piłka siatkowa - zawody powiatowe

• W dniu 11.04.2024 nasze uczennice rywalizowały w zawodach powiatowych w siatkówce. Bardzo młody zespół - głównie zawodniczki klas pierwszych i drugich - zajął trzecie miejsce w turnieju. Gratulujemy!!!

• Debata oksfordzka

• W dniu 12 kwietnia uczniowie klas pierwszych i czwartych zorganizowali w naszej szkole debatę oksfordzką poruszającą kwestie słuszności istnienia ogrodów zoologicznych w Polsce i na świecie. Teza debaty Czy ogrody zoologiczne wyrządzają więcej szkody czy pożytku? wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. Wygraną została strona opozycji. Dziękuję moim uczniom za wkład pracy włożony w przygotowanie debaty.

• Wicemistrzostwo w piłce siatkowej

• W dniu 10.04.2024r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców. Nasza drużyna po zaciętej walce zajęła II miejsce i zdobyła tym samym wicemistrzostwo Powiatu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Zapraszamy na fizjoterapie

• Konstancin-Jeziorna to miasto gdzie rehabilitacja jest na najwyższym poziomie w kraju. Jeśli chcesz dołączyć do najlepszych specjalistów w tej dziedzinie to zapraszamy do klasy o profilu fizjoterapia.

U nas będziesz uczył się takich przedmiotów jak podstawy masażu, fizjoterapia, fizykoterapia, anatomia i fizjologia człowieka.Kończąc naszą klasę masz ułatwiony start na studiach na kierunkach fizjoterapia, rehabilitacja, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne.

• Młodzieżowa Grupa Ratownicza w akcji

• Specjalnie na zajęcia Młodzieżowej Grupy Ratowniczej przyjechała karetka. Dziękujemy za poświęcony czas firmie AmbuMedic za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Uczniowie mogli zapoznać się z pracą ratownika. Każdy mógł poznać wyposażenie karetki oraz nauczyć się obslugi noszy. Dziękujemy naszemu nauczycielowi Panu Cezary Wolski za zorganizowanie fantastycznych zajęć praktycznych.

• KEEP CALM AND RELAX

• 8. kwietnia 2024r. odbyło się ostatnie spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli biorących udział w międzynarodowym projekcie KEEP CALM AND RELAX.

Przez ostatnie miesiące uczniowie z naszej szkoły oraz szkoły partnerskiej współpracowali ze sobą, aby zrealizować cele projektu.

Projekt zwiększył świadomość dotyczącą zdrowia psychicznego i sposobów radzenia sobie ze stresem, ale również stawiał na wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi WEB2.0 oraz zwiększenie integracji między uczniami i ich rówieśnikami z innej europejskiej szkoły.

Podczas ostatniego spotkania uczniowie i nauczyciele podzielili się swoimi refleksjami na temat działań projektowych, omówiliśmy ankiety ewaluacyjne oraz wspólnie zrealizowaliśmy nasze ostatnie zadanie. Udział w projekcie był nowym doświadczeniem dla wielu uczniów, którzy już zadeklarowali chęć udziału w przyszłych projektach eTwinning.

Projekt nie byłby możliwy do realizowania bez udziału naszych uczennic: Wiktoria, Agata -kl.2d, Weronika -kl.3g, Magda- kl.4a, Amelia, Maria, Zuzanna- kl.3c.

Spędzały one swój wolny czas realizując zadania projektowe, co pokazuje, że w naszej szkole mamy ambitną i zaangażowaną młodzież.