• Życzenia świąteczne

     • Święta Bożego Narodzenia każdego roku niosą światu chwilę zatrzymania nad tym co najważniejsze...

      Nad miłością i pokojem.

      Życzę nam wszystkim tej bezcennej chwili doświadczenia miłości, bliskości, pokoju serca i pokoju relacji.

      Niech Boże Narodzenie przyniesie dużo radości i otuchy, które pozwolą z nadzieją powitać Nowy 2022 Rok. 

      ________________________________________________________________________________________

     • Paczki świąteczne dla Domu Samotnej Matki

     • Serce rośnie! Kolejne nasze wspólne dzieło pomocy potrzebującym. Tym razem wsparliśmy podopieczne Domu Samotnej Matki w Chylicach. Składamy ogromne podziekowania wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. Dzięki Wam tegoroczne Święta przyniosą radość i ulgę w potrzebach wielu zastroskanych kobiet.

      Jesteśmy z Was dumni!

      ________________________________________________________________________________________

     • Szlachetna Paczka

     • Składamy ogromne podziekowania za okazane serce i dobroć w przygotowaniu Szlachetnej Paczki. Rodzina, która otrzymała od nas wsparcie, spędzi tegoroczne święta z uśmiechem na twarzy. Szczególnie dziękujemy koordynatorowi akcji p. Elżbiecie Gotchold, nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Jesteście wielcy!

      ________________________________________________________________________________________

     • Mikołajki 2021

     • W dniu 6 grudnia zgodnie z tradycją w naszej szkole odbyły się Mikołajki połączone z kiermaszem świątecznym, a Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedził wszystkich uczniów i nauczycieli ;) Nie zabrakło dekoracji, kolęd i pamiątkowych zdjęć.

      _____________________________________________________________________________________

     • Akcja "Paczka na Kresy"

     • Mazowiecki Kurator Oświaty, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, zaprasza do udziału w akcji „Paczka na Kresy”, skierowanej do Polaków mieszkających za wschodnią granicą Polski.

       W akcji zbierane będą:

      1. produkty spożywcze, takie jak: kawa, herbata liściasta, ekspresowa, owocowa, kakao naturalne, rozpuszczalne, słodycze: czekolada, praliny, cukierki, ciastka, czekoladki, chałwa, pierniki, ciasta zapakowane hermetycznie, bombonierki, ptasie mleczko, galaretki, batony czekoladowe, owocowe, delicje, sezamki; owoce kandyzowane: figi, rodzynki, morele, skórka pomarańczowa, orzeszki, pistacje; przyprawy świąteczne: cynamon, kardamon, wanilia, goździki, posypki na ciast; konserwy, olej, przyprawy, owoce w puszce (np. ananasy, brzoskwinie), oliwki, suszone pomidory; makarony, kasze, cukier, mąka

      2. środki czyszczące typu: Ludwik, Domestos, proszki i żele do prania, płyny do płukania etc.

      3. środki higieniczne: pasty do zębów, mydła, żele i płyny do kąpieli,

      4. medykamenty, kremy, środki opatrunkowe

      Miłym załącznikiem do paczek będą: 

      - kalendarze na rok 2022 o tematyce związanej z Polską (historyczne, krajobrazowe etc.); 

      - kartki świąteczne z życzeniami.  

      Nie będą przyjmowane: ubrania, artykuły papiernicze, zabawki, pluszaki, książki, podręczniki.

      Istnieje możliwość wpłaty darowizny pieniężnej na konto Fundacji. Pozyskane środki będą wykorzystane na organizację Akcji:

      Alior Bank SA, 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602 Fundacja „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” KRS 0000412780 ul. Rzeźbiarska 87, 04-620 Warszawa 

       

      Przekazanie zebranych darów

      Zebrane dary będzie można przekazać:

      1. w Warszawie: w dniu 3 grudnia (piątek) - XXVI LO przy ulicy Alpejskiej 16 (Warszawa – Anin) w godzinach 8.00 – 16.00. Koordynator odbioru darów w Warszawie – p. Marcin Świderski, tel. 880 818 701 

      2. w Radomiu: w terminie do 3 grudnia do godziny 11.00 - Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP; Koordynator: p. Józef Jabłoński, tel. 501 444 187

      3. w Jaciążku koło Makowa Mazowieckiego: w terminie do 3 grudnia do godziny 11.00; Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP, Koordynator: p. Leszek Nażgiewicz – tel. stacjonarny: (29) 717 86 02

      Osoby, które będą przywoziły dary, są proszone o pomoc przy wypakowywaniu transportu.

      Pakowanie paczek odbędzie się w dniach 4-5 grudnia w XXVI LO przy ul. Alpejskiej 16 od godz. 9.00.

      W celu zachowania zasad bezpieczeństwa wolontariusze uczestniczący w pakowaniu paczek zostaną podzieleni na grupy, które będą zapraszane na konkretne godziny, tak aby uniknąć spotkań większych grup. W powyższej sprawie również prosimy o kontakt z p. Marcinem Swiderskim, tel. 880 818 701

      Osoby zainteresowane udziałem w akcji mogą się kontaktować z p. Wiesław Leszko - tel. 733 414 444, email: kontakt@kresywpotrzebie.pl 

      _____________________________________________________________________________________

     • Finał Konkursu Literackiego "O pióro Reymonta"

     • W piątek 26 listopada o godz. 14.00 w KDK "Hugonówka" odbył się uroczysty finał Konkursu Literackiego ,,O pióro Reymonta". W tym roku szkolnym temat pochodził z ,,Pieśni" K.I.Gałczyńskiego i brzmiał - ,,Ocalić od zapomnienia". Wpłynęło wiele ciekawych i twórczych prac. Jury w składzie - p. Ewa Cielesz (reżyserka, pisarka), p. Anita Pilszyk i p. Paulina Jaszczuk-Sikorska (nauczycielki języka polskiego) wyłoniło najlepsze prace.

      I miejsce - Zuzanna Biedrzycka SP nr 2 im. S. Żeromskiego w Konstancinie-Jez. - ,,Pamiętać Albertów"

      II  miejsce - Gabriela Turczyńska SP w Złotokłosie - ,,Medalion"

      II miejsce - Patryk Jankowski ZS im. W.S. Reymonta w Konstancinie-Jez. - ,,Stary człowiek i demencja"

      III miejsce - Maria Rembowska SP nr 2 im. S. Żeromskiego w Konstancinie-Jez. - ,,Ocalić od zapomnienia"

      III miejsce - Amelia Maciaszek ZS im. W. S. Reymonta w Konstancinie-Jez. - ,,Własna droga"

      Nagrodzeni otrzymali dyplomy i piękne pióra, pozostali uczestnicy, oprócz dyplomów - drobne upominki.

      Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie.

      Życzymy dalszych sukcesów i przede wszystkim zachęcamy do pisania.

      Pozdrawiamy.

      P.Jaszczuk-Sikorska

      A.Pilszyk

      _____________________________________________________________________________________

     • Apel z okazji 11 listopada

     • 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Uczniowie wysłuchali krótkiego programu słowno-muzycznego przygotowanego przez ich kolegów.

      _____________________________________________________________________________________

     • Warsztaty profilaktyczne nt. raka piersi

     • We współpracy z fundacją "Wsparcie na Starcie" zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne dla dziewcząt na temat zdrowia piersi i kształtowania prawidłowych nawyków zdrowotnych. Zajęcia miały na celu zachęcenie do regularnego samobadania piersi jako najbardziej skutecznej metody wczesnego wykrywania raka piersi rekomendowanej przez Centrum Onkologii. Dziewczęta dowiedziały się również na czym polega brafitting i jak wpływa na zdrowie oraz poczucie pewności siebie. Aktywne uczestnictwo zostało nagrodzone tematycznym mydełkiem.

      _____________________________________________________________________________________

     • Akademia Czujnego Rodzica

     • Szanowni Państwo,

      Zapraszamy na kolejne spotkanie online w ramach Akademii Czujnego Rodzica. Temat spotkania: „Oswoić dziecięce lęki”.

      Podczas spotkania porozmawiamy o tym czego boją się dzieci, skąd się biorą dziecięce lęki oraz o tym, jak wesprzeć dziecko w trudnych dla niego chwilach i czy tak samo działać w przypadku strachu przed czymś realnym, jak lęku przed tym, co naprawdę nie istnieje. Spróbujemy zastanowić się nad tym, co dzieje się z rodzicem towarzyszącym zalęknionemu dziecku. Poszukamy sposobów na rozwijanie w sobie obszarów spokoju i pewności oraz podpowiemy kiedy warto skorzystać ze wsparcia specjalisty w radzeniu sobie ze strachem.

      Spotkanie poprowadzi Iwona Osik, psycholog, pedagog, mediator rodzinny. Wspiera dzieci i dorosłych w poszukiwaniu sposobów konstruktywnego radzenia sobie z trudnościami i odkrywaniu własnej drogi rozwoju.

      Wtorek, 23 listopada, w godzinach 17:30-19:30.

       

      _____________________________________________________________________________________

     • Día de los Muertos

     • 29 X 2021 r. celebrowaliśmy w naszej szkole Día de los Muertos, czyli Dzień Zmarłych po meksykańsku. W Meksyku jest to najważniejsze święto w roku, obchodzone w najbardziej radosny i oryginalny sposób na świecie. Tradycyjny meksykański ołtarz wznieśliśmy ku pamięci patrona naszej szkoły - Władysława Reymonta. Na stołach królowały specjały kuchni meksykańskiej przygotowane przez naszych uczniów, m.in: tacos, enchilada, quesadilla, fajita, tapas, churros, czaszki z cukru i czekolady, ciasteczka w kształcie czaszek, mnóstwo nachos z sosami oraz profesjonalnie robiony przez nas popcorn i wiele innych... wszystko przy bezalkoholowym mojito i dźwiękach muzyki. Nie zabrakło tradycyjnych strojów, rekwizytów i makijaży. To wszystko sprawiło, iż poczuliśmy klimat Día de los Muertos i odbyliśmy kulturową podróż do miejsca oddalonego o 9995 km od naszej szkoły. A jak wiadomo - podróże kształcą. Ale był Meksyk!

      _____________________________________________________________________________________

     • Kampania EFSA „Wybieraj bezpieczną żywność”

     • Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) rozpoczął kampanię informacyjną „Wybieraj Bezpieczną Żywność” #EUChooseSafeFood.

      Celem kampanii jest uświadomienie konsumentom jak istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności odgrywa nauka.

      Konsumenci w Unii Europejskiej należą do najlepiej chronionych i poinformowanych o zagrożeniach w łańcuchu żywnościowym obywateli na świecie. Unijny system bezpieczeństwa żywności wytycza odpowiednie zasady i wymagania dla przedsiębiorców, organów kontrolnych, jak również daje konsumentom prawo do dostępu do wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa produkcji, przetwarzania, pakowania, etykietowania i sprzedaży żywności.

      W ramach tego systemu niezależni eksperci EFSA przeprowadzają ocenę ryzyka na podstawie przeglądu danych naukowych i badań. EFSA współpracuje z krajowymi organami bezpieczeństwa żywności w całej Europie, z krajowymi partnerami, a także międzynarodowymi organizacjami, aby wymagania dot. bezpieczeństwa żywności opierały się na rzetelnych dowodach naukowych. Kluczowym przesłaniem kampanii jest zachęcenie obywateli do dokonywania świadomych i pewnych wyborów żywieniowych.

      W związku z trwającą kampanią przy udziale Głównego Inspektora Sanitarnego, Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piasecznie zaprasza do udziału w webinariach w dniu 04.11.2021 r.

       - o godz. 11:00 - https://teams.microsoft.com/dl/launcher/launcher.html?url=%2F_%23%2Fl%2Fmeetup join%2F19%3Ameeting_MmEyOTI4MjctYTE5Ny00NTk2LTg5NmEtZWQyYzU5ZjhlMjU3%40thread.v2%2F0%3Fcontext%3D%257b%2522Tid%2522%253a%2522cbe0b6a4-29c2-4378-8990-650e2e728074%2522%252c%2522Oid%2522%253a%2522d199abcb-a8c2-45c6-a354-752e28ae0808%2522%257d%26anon%3Dtrue&type=meetupjoin&deeplinkId=c9c234a9-24fe-42e3-be8ca88937f69087&directDl=true&msLaunch=true&enableMobilePage=true&suppressPrompt=tr ue

      lub 16:00 - https://teams.microsoft.com/dl/launcher/launcher.html?url=%2F_%23%2Fl%2Fmeetup join%2F19%3Ameeting_OWEyMzcyZTYtYTM1Yy00ZDEwLWI3MzUtNmE1YjljMzdjOW I1%40thread.v2%2F0%3Fcontext%3D%257b%2522Tid%2522%253a%2522cbe0b6a4-29c2-4378-8990-650e2e728074%2522%252c%2522Oid%2522%253a%2522d199abcb-a8c2-45c6-a354-752e28ae0808%2522%257d%26anon%3Dtrue&type=meetupjoin&deeplinkId=6da54bcb-aae6-4145-a28cd21197220a62&directDl=true&msLaunch=true&enableMobilePage=true&suppressPrompt=t rue  

      Tematyka ujęta w webinariach będzie  dotyczyła działalności Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), wymagań bezpieczeństwa i higieny żywności oraz substancji dodatkowych w żywności.

      Informacje na temat kampanii na stronie internetowej: 

      https://campaigns.efsa.europa.eu/EUChooseSafeFood/#/index-pl. 

      _____________________________________________________________________________________

     • Przerwa na czytanie

     • 22 października 2021r nasza szkoła wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” oraz Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek. W wydarzeniu czytelniczym wzięło udział ok. 300  osób. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w akcji.

      Marzena Kurchan, Marta Bedyńska, Daniel Zygmunt

      _____________________________________________________________________________________

     • Wycieczka do Torunia

     • 21 października klasa 3ap odbyła wycieczkę do Torunia. Były spacery klimatycznymi uliczkami i słodka atrakcja - warsztaty pieczenia pierniczków.

      _____________________________________________________________________________________

     • Warsztaty z zakresu zapobiegania depresji i profilaktyki samobójstw

     • Uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach z zakresu zapobiegania depresji u młodzieży. I modul dotyczył problematyki depresji, natomiast II - profilaktyki samobójstw.

      _____________________________________________________________________________________