Coś wspaniałego... emocje nie do opisania... coś co nie da się z niczym porównać... ja chcę jeszcze raz!!!
To najczęściej pojawiajace się słowa wśród uczniów po oddanym skoku spadochronowym.
W ostatnie dwa dni roku szkolnego 17 śmiałków z naszej szkoły ukończyło szkolenie lotnicze skoczka spadochronowego na linę desantową.
Po szkoleniu teoretycznym zakończonym egzaminem każdy z uczniów oraz nauczycieli oddał swój pierwszy w życiu, samodzielny skok ze spadochronu.
Zadanie polegało na:
- samodzielnym wyskoczeniu z lecącego samolotu na wysokości 1000m,
- samodzielnym sterowaniu spadochronem
- samodzielnym wylądowaniu na lotnisku aeroklubu radomskiego.
Wszyscy to zadanie wykonali perfekcyjnie a niektórzy nawet dwa razy.
Jesteśmy dumni z naszej ekipy spadochronowej i już we wrześniu wybieramy się na kolejne skoki.