• Kolejna sekcja...

     • Po raz ostatni w tym roku szkolnym klasy: 3 c i 3 d wzięły udział w warsztatach anatomicznych - dokonały sekcji dróg oddechowych.

      Uczniowie mogli obejrzeć krtań, tchawicę, oskrzela i płuca. Z dużym lękiem a jednocześnie ciekawością zaglądali do wnętrza krtani i tchawicy. W krtani udało się obejrzeć nagłośnię i głośnie.

      Zajęcia były ciekawe i oczywiście skończyły się zbyt szybko.

     • Żywa historia

     • 17 czerwca uczniowie klas 1 fizjoterapii oraz 1 technik lotniskowych służb operacyjnych uczestniczyli w Żywych Lekcjach Historii w Parku Zdrojowym. Poznali historię polskich powstań narodowych.

      Lekcje w takiej formie na pewno ułatwiają zrozumienie wydarzeń historycznych.

     • Wyniki testu sprawności fizycznej

     • Zapraszamy na II termin próby sprawnościowej! 

      W holu głównym naszej szkoły zostały wywieszone wyniki testu sprawności fizycznej jaki jest wymagany do klasy technik logistyk - oddział przygotowania wojskowego. Z wynikami można zapoznać się również w elektronicznym systemie rekrutacji vulcan.

      II termin dla osób, które nie wzięły udziału w I terminie będzie w najbliższą środę 19 czerwca o godzinie 10.00. 

      Przypominamy, że test sprawności fizycznej jest obowiązkowy i można z niego uzyskać aż 40 punktów. Jeśli uczeń nie weźmie udziału w teście sprawności fizycznej system automatycznie nie uwzględni takiej osoby w rekrutacji do tej klasy. Dotyczy to uczniów, którzy wybrali klasę technik logistyk jako swój I, II ale i kolejny wybór.

     • Koncert w Reymoncie

     • W przedostatni piątek tego roku szkolnego Szkoła zamieniła się w salę koncertową. Swój pierwszy sezon działalności zakończyli Chór w Re(y)moncie i zespół INS.

      Tłumnie zgromadzona publiczność bawiła się przy dźwiękach przebojów takich zespołów, jak Abba, Arctic Monkeys, Måneskin czy wreszcie Nirvana.

      Po raz kolejny udowodniliśmy, że nasi uczniowie są ponadprzeciętnie utalentowani. Dziękujemy gościom za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejny sezon artystyczny.

      Fotografia Kuba Ryszkiewicz

     • Wizyta w PAŻP

     • Uczniowie klasy Technik lotniskowych służb operacyjnych po raz kolejny udali się na ciekawą wycieczkę związaną z lotnictwem. Tym razem zostali przeszkoleni w PAŻPie (Polska Agencja Żeglugi Powietrznej).

      Kontroler ruchu lotniczego to jeden z najciekawszych, najbardziej odpowiedzialnych, ale też i najlepiej płatnych zawodów w kraju. Nasi uczniowie przeszli szkolenie z zakresu mapowania lotniska i interpretacji skrótów. Mieli okazję wejść na wieżę kontrolną lotniska Chopina w Warszawie co zrobiło na nas ogromne wrażenie.

      Dziękujemy naszemu nauczycielowi Panu @Tomasz Rudolf za zorganizowanie wycieczki i wprowadzenie nas w świat lotnictwa.

     • Wodne wyzwania

     • Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do kampanii prowadzonej przez Polską Akcję Humanitarną. Poprzez udział w rozgrywkach „Wodne wyzwania” uświadamiali sobie problem braku dostępu do wody w różnych miejscach na świecie i jego wpływ na inne aspekty życia.

      W ramach gry uczniowie wcielili się w rodziny z globalnego Południa, dzięki czemu na własnej skórze mogli przekonać się, że trudności w dostępie do wody wpływają także bezpośrednio na możliwości edukacji i rozwoju człowieka. Dzięki rozgrywce i omówieniu poznali przyczyny braku dostępu do wody na świecie oraz dowiedzieli się jakie działania można podjąć w celu urzeczywistnienia dostępu do wody pitnej w krajach globalnego Południa.

     • Próba sprawnościowa dla Kandydatów

     • Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy wszystkich uczniów, którzy rekrutują się do oddziału przygotowania wojskowego. 

      Zapraszamy zarówno tych, którzy zaznaczyli naszą klasę jako pierwszy wybór oraz tych którzy zaznaczyli jako wybór kolejny. 

      Za test sprawnościowy można uzyskać 40 punktów.

      Więcej informacji o próbach sprawnościowych można uzyskać na naszej stronie internetowej. Każdy z uczniów musi mieć ze sobą zgodę rodzica/prawnego opiekuna na udział w teście sprawności fizycznej, która również jest do pobrania na naszej stronie internetowej.

     • Dni SGGW

     • W dniu 17 maja uczniowie klas trzecich uczestniczyli w dniach SGGW. 

      Dowiedzieliśmy się w jaki sposób stworzyć sztuczną krew, wyizolować DNA z komórek banana oraz chlorofil z chloroplastów pietruszki.

      Wzięliśmy udział w quizach, np. ekonomicznym, ekologicznym i zoologicznym. Zdobyliśmy wiele nagród.

       A na deser skosztowaliśmy larwy owadów o ciekawych smakach: pomidorów i barbecue.

     • Odznaka Jakości eTwinning

     • Krajową Odznakę Jakości eTwinning otrzymał projekt KEEP CALM AND GET RELAXED!

      KEEP CALM AND GET RELAXED to nasz autorski projekt, który miał na celu pokazać jak można zadbać o swoje zdrowie psychiczne i jak radzić sobie ze stresem. Stawiał na wykorzystanie nowoczesnych narzędzi WEB2.0 oraz zwiększenie integracji między uczniami i ich rówieśnikami z innej europejskiej szkoły.  

      Projekt nie byłby możliwy do realizowania bez udziału naszych uczennic: Wiktoria, Agata -kl.2d, Weronika -kl.3g, Magda- kl.4a, Amelia, Maria, Zuzanna- kl.3c.

      GRATULUJEMY!

     • Strzelnica z 1d

     • W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję spróbować swoich sił z bronią palną. Pod czujnym okiem instruktorów strzelaliśmy do celu z broni sportowej. Najlepszym strzelcem okazała się Gabrysia. Brawo!!!

     • Kolejna organizacja objęła patronat nad naszą szkołą.

     • Piaseczyńskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zajmuje się niesieniem pomocy osobom przebywającym nad wodą ale nie tylko. To także szkolenia z zakresu ratownictwa, pierwszej pomocy i wiele innych.

      Dzięki podpisanemu porozumieniu będziemy wspólnie organizować różnego rodzaju przedsięwzięcia aby zainteresować naszą młodzież tematyką ratownictwa. Dziękujemy Panu Prezesowi dr Piotrowi Rytko za chęci oraz pozytywny odzew. Liczymy na owocną współpracę.

     • Teqball w Naszej szkole?

     • Teqball w Naszej szkole? JASNE :) Uczniowie klasy 3. poznawali dziś na lekcji WF tajniki tego sportu. Sport wymaga dużej precyzji, ale chłopcy świetnie sobie radzili :) 

     • Piłka siatkowa - zawody powiatowe

     • W dniu 11.04.2024 nasze uczennice rywalizowały w zawodach powiatowych w siatkówce. Bardzo młody zespół - głównie zawodniczki klas pierwszych i drugich - zajął trzecie miejsce w turnieju. Gratulujemy!!!

     • Debata oksfordzka

     • W dniu 12 kwietnia uczniowie klas pierwszych i czwartych zorganizowali w naszej szkole debatę oksfordzką poruszającą kwestie słuszności istnienia ogrodów zoologicznych w Polsce i na świecie. Teza debaty Czy ogrody zoologiczne wyrządzają więcej szkody czy pożytku? wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. Wygraną została strona opozycji. Dziękuję moim uczniom za wkład pracy włożony w przygotowanie debaty.

     • Wicemistrzostwo w piłce siatkowej

     • W dniu 10.04.2024r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców. Nasza drużyna po zaciętej walce zajęła II miejsce i zdobyła tym samym wicemistrzostwo Powiatu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

     • Zapraszamy na fizjoterapie

     • Konstancin-Jeziorna to miasto gdzie rehabilitacja jest na najwyższym poziomie w kraju. Jeśli chcesz dołączyć do najlepszych specjalistów w tej dziedzinie to zapraszamy do klasy o profilu fizjoterapia.

      U nas będziesz uczył się takich przedmiotów jak podstawy masażu, fizjoterapia, fizykoterapia, anatomia i fizjologia człowieka.Kończąc naszą klasę masz ułatwiony start na studiach na kierunkach fizjoterapia, rehabilitacja, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne.

     • Młodzieżowa Grupa Ratownicza w akcji

     • Specjalnie na zajęcia Młodzieżowej Grupy Ratowniczej przyjechała karetka. Dziękujemy za poświęcony czas firmie AmbuMedic za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Uczniowie mogli zapoznać się z pracą ratownika. Każdy mógł poznać wyposażenie karetki oraz nauczyć się obslugi noszy. Dziękujemy naszemu nauczycielowi Panu Cezary Wolski za zorganizowanie fantastycznych zajęć praktycznych.

     • KEEP CALM AND RELAX

     • 8. kwietnia 2024r. odbyło się ostatnie spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli biorących udział w międzynarodowym projekcie KEEP CALM AND RELAX.

      Przez ostatnie miesiące uczniowie z naszej szkoły oraz szkoły partnerskiej współpracowali ze sobą, aby zrealizować cele projektu. 

      Projekt zwiększył świadomość dotyczącą zdrowia psychicznego i sposobów radzenia sobie ze stresem, ale również stawiał na wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi WEB2.0 oraz zwiększenie integracji między uczniami i ich rówieśnikami z innej europejskiej szkoły. 

      Podczas ostatniego spotkania uczniowie i nauczyciele podzielili się swoimi refleksjami na temat działań projektowych, omówiliśmy ankiety ewaluacyjne oraz wspólnie zrealizowaliśmy nasze ostatnie zadanie. Udział w projekcie był nowym doświadczeniem dla wielu uczniów, którzy już zadeklarowali chęć udziału w przyszłych projektach eTwinning.

      Projekt nie byłby możliwy do realizowania bez udziału naszych uczennic: Wiktoria, Agata -kl.2d, Weronika -kl.3g, Magda- kl.4a, Amelia, Maria, Zuzanna- kl.3c.

      Spędzały one swój wolny czas realizując zadania projektowe, co pokazuje, że w naszej szkole mamy ambitną i zaangażowaną młodzież.

     • Strzał w 10-tkę

     • Uczniowie klasy 1 ts w ramach lekcji EDB brali udział w zajęciach na strzelnicy. Pod czujną opieką instruktorów zostali zapoznani z obsługą broni i mieli możliwość strzelania do celu.