W dniu dzisiejszym wygrywamy zawody piłki siatkowej w Zespole Szkół nr 1 w Piasecznie. Impreza była wsparciem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Aktualności
Zawody piłki siatkowej - sukces - wsparcie dla WOŚP
- 4
Ogólnopolska Konferencja Holistycznego podejścia do zdrowia i choroby
- 2
W minionym tygodniu Uczniowie na lekcjach fizjoterapii brali udział w Ogólnopolskiej Konferencji Holistycznego podejścia do zdrowia i choroby. Tematyka to min. profilaktyka raka szyjki macicy czy zalecenia żywieniowe dzieci i młodzieży. Konferencja odbywała się na żywo w trybie online transmitowana z Akademii Medycznej Nauk Stosowanych i Holistycznych w Warszawie i jest częścią szerokiej współpracy naszej szkoły z tą uczelnią.
Szkolny konkurs geograficzny "Przez lądy i morza świata"
17.01.2025r. odbył się pierwszy etap szkolnego konkursu geograficznego "Przez lądy i morza świata", w trakcie którego uczniowie mają możliwość wykazania się znajomością mapy fizycznej świata.
Pierwszy etap obejmował morza, zatoki i cieśniny.
Lekcja WF na łyżwach
Lekcja WF na łyżwach... czemu nie! Klasa 2d miała okazję skorzystać z lodowiska w Parku Zdrojowym w ramach lekcji wychowania fizycznego.
ZBIERAMY NA WOŚP!
- 26
Ach, co to był za dzień!
Cały piątek przebiegł w naszej Szkole pod hasłem 'Zbieramy dla WOŚP.' Zaangażowali się wszyscy! Był mecz siatkówki, szalona aukcja fantów, koncert zespołu INS, a wieczorem koncert Chóru w Re(y)moncie, masaże, kurs pierwszej pomocy, strzelanie na szkolnej strzelnicy, prezentacja sprzętu wojskowego, a to wszystko przy przepysznym poczęstunku i kawie! A to dopiero początek naszej charytatywnej pomocy, bo w przyszłym tygodniu zbieramy dalej dla WOŚP na szkolnym kiermaszu!
Dziekujemy zaangażowanym uczniom, nauczycielom, rodzicom i wszystkim gościom. Pokazalismy, że mamy ogromne serducha!
Kolędowanie w Domu Seniora PAN
- 1
Wspólne kolędowanie to tradycja podtrzymywana w naszej Szkole. Z tej okazji wolontariusze i Chór w Re(y)moncie odwiedzili dzisiaj Dom Seniora PAN w Konstancinie-Jeziornie, gdzie wspólnie z pensjonariuszami zaśpiewali kilkanaście polskich kolęd. Nie obyło się bez wspominków i łez wzruszenia.
Zajęcia laboratoryjne w Centrum Nauki Kopernik
- 4
W grudniu młodzież z klas 2a i 2b wraz z paniami Ewą Kot oraz Dorotą Kosowską-Frydryk odwiedziły Centrum Nauki Kopernik. Zwiedziliśmy wystawy tematyczne, a następnie wzięliśmy udział w zajęciach laboratoryjnych. Jedna grupa analizowała skład krwi, poznała budowę serca indyka, natomiast druga dokonała analizy moczu pacjenta i oceniła stan jego zdrowia. Laboratoria rozszerzyły nasze horyzonty wiedzowe, utrwaliły w sposób praktyczny wiedzę i zachęciły do następnych wycieczek .
EUROPEJSKIE STAŻE - REKRUTACJA CZAS START!
Projekt „Europejskie staże” o numerze 2024-1-PL01-KA122-VET-000213946 jest realizowany na zasadach programu Erasmus+, w ramach projektu Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.
Kwota dofinansowania 311 955,00 PLN
Główne cele projektu to:
- Podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników poprzez udział w zagranicznych stażach.
- Poprawa znajomości języków obcych.
- Rozwój kompetencji miękkich, takich jak umiejętność pracy w zespole, komunikacja i adaptacja w nowych środowiskach.
WIECZÓR CHARYTATYWNY
Już w następny piątek, 17 stycznia o godzinie 17.00 zapraszamy Wszystkich przyjaciół naszej Szkoły i tych, którzy chcieliby naszą Szkołę poznać, na Charytatywny Wieczór dla WOŚP. Chcemy dołożyć naszą cegiełkę do zbiórki na onkologię i hematologię dziecięcą. Przyjdźcie do nas i zagrajmy razem z Orkiestrą!
W programie:
- koncert Chóru w Re(y)moncie i karaoke,
- kurs pierwszej pomocy,
- masaże,
- zabiegi z fizykoterapii,
- mecz bilardowy,
- zajęcia na strzelnicy,
- aukcje i pyszny poczęstunek.
Czekamy na Was!
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE
Jasełka w Reymoncie
- 5
W ostatnim dniu zajęć w tym roku kalendarzowym, kółko teatralne oraz Chór w Re(y)moncie przygotowali Jasełka. Największą niespodzianką była scenka napisana przez naszą uczennicę Martę, oraz angielska pastorałka przetłumaczona na język polski przez Kółko Translatoryczne (Staszka, Nataszkę i Zuzię) a wykonana przez nasz Chór.
Po części artystycznej, rozpoczęła się już tradycyjna część konkursowa: konkurs kolęd dla klas 1. Wszystkie klasy pięknie zaśpiewały wylosowane kolędy, jednak najlepiej zaprezentowały się klasy technikum 1tls i 1tl, która to przygotowała i brawurowo wykonała aż dwie kolędy! Gratulujemy!
Biała Szkoła
- 20
Przedświąteczny tydzień tradycyjnie spędzamy na Białej Szkole w Białce Tatrzańskiej. Część uczniów dopiero rozpoczyna przygodę z narciarstwem, część jeździ od dziecka i teraz doskonali swoje umiejętności. Najważniejsze jednak, że wszyscy dobrze się bawią, nawiązują nowe znajomości a pasja do sportów zimowych pozostanie na zawsze.
Pozdrawiamy wszystkich ze śnieżnej Białki i Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!
1 miejsce w konkursie EDUKREATOR NA MAZOWSZU
Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta uznany najbardziej kreatywną szkołą ponadpodstawową na Mazowszu!!!
Podczas IV Gali Kultury Województwa Mazowieckiego dyrektor naszej szkoły odebrał nagrodę za zajęcie 1 miejsca w konkursie EDUKREATOR NA MAZOWSZU.
Kapituła konkursu oceniała działalność na rzecz kultury w roku szkolnym 2023/2024 a w sposób szczególny jury uwzględniło działalność szkolnego wolontariatu, chóru, młodzieżowej grupy ratowniczej, koła teatralnego oraz bogatą ofertę zajęć dodatkowych i rozwijających zainteresowania i pasję uczniów.
Nagrodą główną za zajęcie 1 miejsca jest 10 000 zł dla szkoły!
Za wygrane pieniądze zakupimy drukarkę 3D, laser do grawerowania, rodzinkę fantomów dla MGR, nagłośnienie dla szkolnego chóru i zespołu oraz nagrody dla najbardziej aktywnych i zaangażowanych uczniów naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego historycznego dla szkoły wyróżnienia. Nauczycielom, rodzicom i uczniom, którym chce się działać bardzo dziękujemy!
Konkurs z anatomii człowieka - wyniki
- 2
W dniu 17 grudnia br. nasi uczniowie wzięli udział w konkursie z anatomii człowieka.
Przedstawiamy wyniki konkursu:
I miejsce zajęła Julia K.(klasa 3d)
II miejsce zajął Filip S. (klasa 3d)
III miejsce zajął Antoni R. (klasa 2b)
Gratulujemy zwycięzcom i brawa dla reszty uczestników za podjęcie wyzwania.
Jarmark Bożonarodzeniowy w Konstancinie-Jeziornie
- 22
W dniu dzisiejszym w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie nasza szkoła zaprezetowała swoje stoisko podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Można było nabyć ozdoby oraz produkty Świąteczne przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla Samorządu Uczniowskiego.
Chór w Re(y)moncie wprowadzał mieszkańców Konstancina-Jeziorny w świateczną atmosferę. Wykonaliśmy dwie pastorałki: "Mary, did you know?" znanej w Polsce pod tytułem "Mario, czy już wiesz?" Występ zakończyliśmy piosenką "Przekażmy sobie znak pokoju" zachęcając do empatii nie tylko od Święta.
Portugalska przygoda - zakończenie
- 15
Powoli kończymy naszą przygodę w Portugalii. W drugim tygodniu uczestniczyliśmy w różnorodnych zajęciach i aktywnościach fizycznych w szkole António Nobre w Porto. Było to nie tylko świetne wyzwanie, ale również okazja do integracji i wspólnej zabawy. Uczniowie w tej szkole mają 14h wychowania fizycznego w tygodniu! Jednym z nauczycieli jest Polak od 20 lat mieszkający w Porto.
Odwiedziliśmy także wybrzeże Oceanu Atlantyckiego.
Jednym z najbardziej wyjątkowych momentów było spotkanie z uczniami z Portugalii, którzy z entuzjazmem wprowadzili nas w świat swojej kultury. Uczyli nas najpopularniejszych portugalskich tańców, co było nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale również źródłem wielu uśmiechów i radości. Później wraz z uczniami udaliśmy się do Porto aby pokazali nam swoje ulubione miejsce spędzania czasu.
Dnia dzisiejszego mieliśmy okazję zwiedzić bazyliki kultu religijnego w Portugalii. W poniedziałek czeka nas powrót do Polski. To był super spędzony czas, który na długo zapamiętamy i będziemy wspominać przez całe życie. Dziękujemy.
Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej
- 1
W dniu 11.12.2024 r. nasi uczniowie rywalizowali w mistrzostwach powiatu w koszykówce. Po trzech zaciętych meczach i walce do ostatniej sekundy zajęliśmy trzecie miejsce w turnieju. Gratulacje dla wszystkich zawodników.
Młodzieżowa Grupa Ratownicza
- 9
To był pracowity dzień dla Młodzieżowej Grupy Ratowniczej, która uczyła swoich młodszych kolegów w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu aby zademonstrować jak należy udzielać pierwszej pomocy. Nasza Młodzież znana jest z tego, że na poważnie podchodzi do powierzonych im zadań. Tak było i w tym przypadku. Przygotowany przez nich scenariusz zajęć składał się dwóch części - pierwszej, krótkiej teorii oraz dłuższej praktycznej. Każda z pięciu przeszkolonych klas mogła dowiedzieć się i przećwiczyć jak sprawdzić czy osoba oddycha, jak należy udrożnić górne drogi oddechowe, jak prawidłowo wezwać pomoc i pod jaki numer alarmowy zadzwonić. Uczestnicy przećwiczyli również ułożenie osoby w pozycji bocznej jak i mogli przekonać się jak męczące jest uciskanie klatki piersiowej podczas masażu serca. Gratulujemy Patrycji, Ani, Aleksandrze oraz Jakubowi - przekazaliście ponad stu osobą jak należy ratować czyjeś życie.
Międzyszkolne powiatowe zawody w koszykówkę kobiet
W dniu 10.12.2024 uczennice naszej szkoły dzielnie walczyły na miedzyszkolnych zawodach powiatowych w koszykówkę. Dziewczęta zajęły IV miejsce.
Portugalska przygoda - ciąg dalszy
- 8
Nasi uczniowie w ostatnich dniach uczęszczali do szkoły w Bradze gdzie poznawali się z rówieśnikami i opowiadali im o Polsce, jej tradycjach kulturalnych i sportowych. Na podsumowanie tego tygodnia pracy, braliśmy udział w zajęciach WF-u gdzie rozegraliśmy mecze siatkówki. Po szkole zwiedzaliśmy miejscowość w której znajduje się szkoła oraz pierwszą stolicę Portugalii Guimarães. Dziś pływaliśmy statkiem w słonecznym Porto.
Archiwum Aktualności