O bibliotece Godziny pracy biblioteki Katalog online

O bibliotece

Księgozbiór biblioteki ściśle związany jest z historią naszej szkoły. Najstarsze egzemplarze książek pochodzą z początków lat pięćdziesiątych.

Obecnie księgozbiór biblioteki liczy ok. 18500 woluminów. Posiadamy bogaty zbiór lektur szkolnych, który w pełni zaspakaja potrzeby naszych czytelników. Na uwagę zasługuje również pokaźny zbiór książek z literatury pięknej oraz popularnonaukowej, a w szczególności z psychologii, historii, historii literatury, matematyki, chemii, fizyki, nauk biologicznych i in. Dla miłośników sztuki możemy polecić zbiór pięknie wydanych albumów z architektury, malarstwa, fotografii.

Dzięki finansowemu wsparciu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasze zbiory zostały uzupełnione o nowości wydawnicze z literatury pięknej oraz pozycje z różnych dziedzin wiedzy.

W swojej ofercie mamy również dużo materiałów dla maturzystów.

Zbiory biblioteki to także powiększająca się wciąż filmoteka.

Nasi czytelnicy mają wolny dostęp do półek.

Uczniowie, którzy chcą się uczyć, przygotowywać do zajęć korzystają z czytelni. Tam też mają dostęp do prasy młodzieżowej i popularnonaukowej oraz do komputerów z dostępem do internetu.

Obecnie trwają prace nad komputeryzacją biblioteki. Zbiory opracowywane są w programie MOL NET+. Katalog zbiorów biblioteki jest dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce BIBLIOTEKA/KATALOG ONLINE.