• Kolejna sekcja...

      Po raz ostatni w tym roku szkolnym klasy: 3 c i 3 d wzięły udział w warsztatach anatomicznych - dokonały sekcji dróg oddechowych.

      Uczniowie mogli obejrzeć krtań, tchawicę, oskrzela i płuca. Z dużym lękiem a jednocześnie ciekawością zaglądali do wnętrza krtani i tchawicy. W krtani udało się obejrzeć nagłośnię i głośnie.

     • Żywa historia

      17 czerwca uczniowie klas 1 fizjoterapii oraz 1 technik lotniskowych służb operacyjnych uczestniczyli w Żywych Lekcjach Historii w Parku Zdrojowym. Poznali historię polskich powstań narodowych.

      Lekcje w takiej formie na pewno ułatwiają zrozumienie wydarzeń historycznych.

     • Wyniki testu sprawności fizycznej

      Zapraszamy na II termin próby sprawnościowej!

      W holu głównym naszej szkoły zostały wywieszone wyniki testu sprawności fizycznej jaki jest wymagany do klasy technik logistyk - oddział przygotowania wojskowego. Z wynikami można zapoznać się również w elektronicznym systemie rekrutacji vulcan.

      II termin dla osób, które nie wzięły udziału w I terminie będzie w najbliższą środę 19 czerwca o godzinie 10.00.

     • Koncert w Reymoncie

      W przedostatni piątek tego roku szkolnego Szkoła zamieniła się w salę koncertową. Swój pierwszy sezon działalności zakończyli Chór w Re(y)moncie i zespół INS.

      Tłumnie zgromadzona publiczność bawiła się przy dźwiękach przebojów takich zespołów, jak Abba, Arctic Monkeys, Måneskin czy wreszcie Nirvana.

     • Wizyta w PAŻP

      Uczniowie klasy Technik lotniskowych służb operacyjnych po raz kolejny udali się na ciekawą wycieczkę związaną z lotnictwem. Tym razem zostali przeszkoleni w PAŻPie (Polska Agencja Żeglugi Powietrznej).

      Kontroler ruchu lotniczego to jeden z najciekawszych, najbardziej odpowiedzialnych, ale też i najlepiej płatnych zawodów w kraju. Nasi uczniowie przeszli szkolenie z zakresu mapowania lotniska i interpretacji skrótów. Mieli okazję wejść na wieżę kontrolną lotniska Chopina w Warszawie co zrobiło na nas ogromne wrażenie.

     • Wodne wyzwania

      Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do kampanii prowadzonej przez Polską Akcję Humanitarną. Poprzez udział w rozgrywkach „Wodne wyzwania” uświadamiali sobie problem braku dostępu do wody w różnych miejscach na świecie i jego wpływ na inne aspekty życia.

      W ramach gry uczniowie wcielili się w rodziny z globalnego Południa, dzięki czemu na własnej skórze mogli przekonać się, że trudności w dostępie do wody wpływają także bezpośrednio na możliwości edukacji i rozwoju człowieka. Dzięki rozgrywce i omówieniu poznali przyczyny braku dostępu do wody na świecie oraz dowiedzieli się jakie działania można podjąć w celu urzeczywistnienia dostępu do wody pitnej w krajach globalnego Południa.

     • Próba sprawnościowa dla Kandydatów

      Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy wszystkich uczniów, którzy rekrutują się do oddziału przygotowania wojskowego.

      Zapraszamy zarówno tych, którzy zaznaczyli naszą klasę jako pierwszy wybór oraz tych którzy zaznaczyli jako wybór kolejny.

      Za test sprawnościowy można uzyskać 40 punktów.

      Więcej informacji o próbach sprawnościowych można uzyskać na naszej stronie internetowej. Każdy z uczniów musi mieć ze sobą zgodę rodzica/prawnego opiekuna na udział w teście sprawności fizycznej, która również jest do pobrania na naszej stronie internetowej.

     • Dni SGGW

      W dniu 17 maja uczniowie klas trzecich uczestniczyli w dniach SGGW.

      Dowiedzieliśmy się w jaki sposób stworzyć sztuczną krew, wyizolować DNA z komórek banana oraz chlorofil z chloroplastów pietruszki.

      Wzięliśmy udział w quizach, np. ekonomicznym, ekologicznym i zoologicznym. Zdobyliśmy wiele nagród.

     • Odznaka Jakości eTwinning

      Krajową Odznakę Jakości eTwinning otrzymał projekt KEEP CALM AND GET RELAXED!

      KEEP CALM AND GET RELAXED to nasz autorski projekt, który miał na celu pokazać jak można zadbać o swoje zdrowie psychiczne i jak radzić sobie ze stresem. Stawiał na wykorzystanie nowoczesnych narzędzi WEB2.0 oraz zwiększenie integracji między uczniami i ich rówieśnikami z innej europejskiej szkoły.

     • Strzelnica z 1d

      W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję spróbować swoich sił z bronią palną. Pod czujnym okiem instruktorów strzelaliśmy do celu z broni sportowej. Najlepszym strzelcem okazała się Gabrysia. Brawo!!!

     • Debata oksfordzka

      W dniu 12 kwietnia uczniowie klas pierwszych i czwartych zorganizowali w naszej szkole debatę oksfordzką poruszającą kwestie słuszności istnienia ogrodów zoologicznych w Polsce i na świecie. Teza debaty Czy ogrody zoologiczne wyrządzają więcej szkody czy pożytku? wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. Wygraną została strona opozycji. Dziękuję moim uczniom za wkład pracy włożony w przygotowanie debaty.

  • Godziny dzwonków

   Piątek 21.06.2024
  • ​​​​​​​

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • NASI PARTNERZY
   ​​​​​​​

   ​​​​​​​