• REKRUTACJA 2024/2025

• ODDZIAŁ PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO W RAMACH TECHNIKUM LOGISTYCZCNEGO

• Korzyści dla Ciebie:

• * uczniowie OPW zostaną przyjęci na akademie wojskowe takie jak: Wojskowa Akademia Techniczna, Lotnicza Akademia Wojskowa oraz inne w całej Polsce, na preferencyjnych warunkach (dodatkowe punkty podczas rozmów rekrutacyjnych – ujęte w uchwałach wszystkich akademii wojskowych),

* uczniowie OPW mogą liczyć na ułatwienia w rekrutacji do służby wojskowej,

* uczniowie OPW będą uprawnieni do odbycia skróconej służby przygotowawczej,

* uczniowie, którzy odbędą służbę przygotowawczą i złożą przysięgę, staną się żołnierzami rezerwy, uzyskają preferencje w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej;

* mają możliwość udziału w programie Legii Akademickiej w czasie trwania studiów wyższych z zaliczeniem teoretycznej części szkoleniowej jako absolwent CWKM,

* mają możliwość stałych konsultacji (już w toku realizacji programu) z przedstawicielami Terenowych Organów Administracji Wojskowej w zakresie możliwości przyjęcia do służby wojskowej oraz wskazywania możliwości podjęcia służby adekwatnych do potrzeb Sił Zbrojnych i uwarunkowań kandydata.

• (OPW) Oddział Przygotowania Wojskowego

• Czym jest OPW? Oddział Przygotowania Wojskowego to propozycja dla osób, które swoją przyszłość łączą z pracą w służbach mundurowych. Oddział Przygotowania Wojskowego (OPW) to nowy rodzaj klas mundurowych, nad którymi nadzór merytoryczny sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

W naszej szkole OPW będzie realizował kształcenie zawodowe na kierunku technik logistyk zgodnie z programem kształcenia oraz szkolenie z zakresu przygotowania wojskowego.

• Szkolenie Wojskowe

• Szkolenie wojskowe, które przechodzą uczniowie w trakcie nauki, jest zbliżone do tego, które odbywają żołnierze służby przygotowawczej. Zajęcia prowadzą instruktorzy z patronackich jednostek wojskowych.

Uczniowie już w trakcie nauki zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne każdemu żołnierzowi. Szkolenie z zakresu przygotowania wojskowego odbywa się w formie zajęć teoretycznych i praktycznych: w części teoretycznej program realizowany będzie przez szkołę; w części praktycznej przez patronacką jednostkę wojskową; i zakończone w klasie piątej obozem szkoleniowym.

• Jeśli do nas dołączysz poznasz:

• * wiedzę o podstawowych uwarunkowaniach służby wojskowej,

* wybrane zagadnienia z wojskowych regulaminów ogólnych,

* musztrę,

* ceremoniał wojskowy,

* podstawy wychowania wojskowego,

* podstawy szkolenia bojowego i strzeleckiego,

* zasady rozpoznania wojskowego,

* podstawy szkolenia inżynieryjno-saperskiego.