• Wyjazd klasy 1a do Stacji Grawitacji

          • W ubiegłym tygodniu klasa 1a postanowiła odpocząć od szkolnych ławek. Świetna zabawa w połączeniu z wysiłkiem fizycznym ... tak wyglądała integracja klasy o profilu rehabilitacyjno-medycznym. Uczniowie tej klasy poczuli dreszczyk adrenaliny pokonując park linowy oraz tor przeszkód, co dla niektórych okazało się nie lada wyzwaniem. Szczęśliwie przegranych nie było, więc trening motoryczny uznajemy za odrobiony. Zdecydowanie mamy apetyt na więcej.

          • Stypendium Prezesa RM dla naszych uczniów

          • W siedzibie Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie, 26 pazdziernika br. na zaproszenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej, odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów uczniom, którym przyznano Stypendium Prezesa Rady Ministrów za imponujące osiągnięcia w nauce. Z naszej szkoły stypendium otrzymała: Wiktoria Grabowska (klasa 2dlp liceum) i Magdalena Marcysiak (klasa 4apt technikum). Obu uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

          • Reymonciaki na "Chłopach"

          • W dniu 27 października niemal wsyscy uczniowie naszej szkoły wybrali się na projekcję najnowszej wersji filmu "Chłopi" zrealizowanej na podstawie powieści, której twórcą jest nasz Patron - Władysław Stanisław Reymont. Link do oficjalnego zwiastuna filmu znajduje się TUTAJ.
            Jakie dzieła malarskie zainspirowały kadry z filmu "Chłopi"? Informacje można znaleźć TUTAJ.

          • Z wizytą w Domu Seniora

          • Dnia 27 października, w słoneczny jesienny piątek, grupa Wolontariuszy Szkolnych z klas pierwszych wraz z opiekunami gościła w Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk w Konstancinie-Jeziornie. Pretekstem do odwiedzin były Dni Seniora, obchodzone każdego roku w Europie oraz na świecie w październiku i listopadzie. Młodzież naszej szkoły przygotowała okolicznościowe kartki z życzeniami dla seniorów, a ośmioosobowa grupa wolontariuszy przekazała życzenia oraz słodkie upominki. Spotkanie z seniorami było wyjątkową okazją do międzypokoleniowej integracji, wymiany poglądów i wiedzy.

            Mieliśmy przyjemność porozmawiać z Panią profesor od prawa międzynarodowego, osobistym tłumaczem Pana prezedenta Aleksandra Kwaśniewskiego i wieloma innymi ciekawymi osobami. To była nasza pierwsza i zapewne nie ostatnia wizyta u Seniorów. Opiekunki Wolontariatu Szkolnego: Pani Agnieszka Dominik i Pani Jolanta Mazur- Mickiewicz.

          • Przerwa na czytanie

          • Przerwa na czytanie to wspaniały pomysł. Wczoraj, czyli 26 października, taka przerwa była zorganizowana w naszej szkole, w której wzięło udział około 100 osób, co jest imponującym wynikiem. Wszystko po to, aby promować czytanie i rozwijanie umiejętności czytelniczych. To doskonała okazja do relaksu i czerpania przyjemności z książek, co ma duże znaczenie dla naszej edukacji i rozwoju osobistego. Cieszmy się tą chwilą spokoju i literatury!

          • Gramy w szachy

          • W dniu 23 października odbył się w naszej szkole pierwszy etap eliminacji do gminnego turnieju szachowego - 12 uczestników wzięło udział w cześci teoretycznej i praktycznej. Kolejne rozgrywki odbędą się 30 października.

          • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

          • W dniach 18-20 października klasy pierwsze naszej szkoły integrowały się na wycieczce w ramach programu "Poznaj Polskę". Najpierw odwiedziliśmy Bartka, najstarszy dąb w kraju, a potem pojechaliśmy do jaskini Raj. Następnie odbyliśmy lekcję historii na zamku w Chęcinach, gdzie podziwialiśmy dawne narzędzia tortur.  Następnego dnia zwiedzaliśmy Kielce.

            W pierwszych krokach udaliśmy się do Kadzielni, gdzie przedzieraliśmy się przez jaskinię. Następnie odbyliśmy spacer po Kielcach, a po krótkim odpoczynku udaliśmy się do Muzeum Lat Szkolnych St. Żeromskiego, gdzie uczniowie mieli szansę poczuć się jak młody pisarz. Chociaż uczniowie zachowywali się wzorowo, zabrano nas do (dawnego) więzienia, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Pamięci Narodowej. Ostatniego dnia udaliśmy się do pałacyku H. Sienkiewicza w Oblęgorku na lekcję o naszym wybitnym pisarzu. 
            Wycieczkę zakończyliśmy wymęczeni, bogatsi o nową wiedzę i przyjaźnie.

          • Nocowanie w szkole

          • Nocowanie w szkole? Czemu nie! Nasi uczniowie nawet na noc nie mogą rozstać się ze szkołą :-) Panie: Elżbieta Siemieniuk i Natalia Borawska zorganizowały noc na sali gimnastycznej! Oglądaliśmy wspólnie film, słuchaliśmy muzyki, zamówiliśmy pizzę, graliśmy w siatkówkę i te rozmowy, które nie miały końca.... noc była długa, a spanie krótkie. Rano trzeba było zmierzyć się z trudną rzeczywistością i WSTAĆ, jadnak dobrze dzień zacząć lekcją w-fu, wtedy rozruch jest na cały dzień!

          • Indywidualne biegi przełajowe

          • W dniu 17 października odbyły się indywidualne biegi przełajowe na poziomie międzypowiatowym - 1/2 wojewódzkich. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie: Maria Ambrożkiewicz, Alicja Stępień oraz Juliusz Statkowski. Do kolejnego etapu awansowała Maria Ambrożkiewicz - III miejsce w kategorii dziewcząt (z rocznika 2007 i młodszych). Gratulacje!!!

          • Niecodzienna lekcja anatomii

          • 16 października klasa 2d fizjoterapii miała okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji anatomii serca. Na samym początku odbyła się część teoretyczna dzięki przedstawionej prezentacji, a następnie, po założeniu fartuchów i rękawiczek, uczniowie mogli przyjrzeć się temu narządowi z bliska. Pierwsze cięcia skalpela były dość nieporadne, ale potem...
            W trakcie warsztatów uczniowie samodzielnie wykonali sekcję serca wieprzowego i wypreparowali zastawki serca, włożyli także palec do aorty oraz porównali grubość komór serca. Z pewnością ta lekcja biologii pozostanie długo w ich pamięci.

          • Ślubowanie klas pierwszych

          • 12 października obchodziliśmy w naszej szkole okrągłą 250-tą rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Święto to, popularnie nazywane Dniem Nauczyciela, jest też okazją do honorowego włączenia klas pierwszych w poczet społeczności szkolnej. Wybrane delegacje z ośmiu najmłodszych klas śłubowały w imieniu wszystkich 272 nowych uczniów, po czym złożyły podpisy w Kronice Szkolnej.

            Pierwszoklasistom życzymy owocnego czasu spędzonego w murach naszej szkoły a nauczycielom w dniu ich święta wytrwałości oraz radości z wykonywania swojej misji nauczania młodego człowieka.

            Pan Dyrektor składając życzenia przypomniał, jak ważny jest czas poświęcany przez nauczycieli dla swoich uczniów podczas pracy edukacyjnej. W tym dniu po raz pierwszy wystąpił szkolny chór, który zaśpiewał hymn szkoły napisany przez Panią Aleksandrę Urbańską-Ryszkiewicz.

          • Integracja na paintballu

          • W dniu 11 października klasa 3g i 4c odbyły klasowe integracje na paintballu klasycznym. Rywalizacja była zacięta. Świetna zabawa integracyjna!

          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          • W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotek Szkolnych w 1999 r.  Celem obchodów tego święta jest zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce oraz rozwoju zainteresowań czytelniczych środowiska szkolnego. Hasłem tegorocznym jest: Biblioteka szkolna - moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

            Program obchodów święta w naszej szkole:

            • plebiscyt na najciekawszą książkę - Wasze wybory pozwolą wyłonić top listę książek, które najchętniej czytacie. Uczniowie biorący udział w plebiscycie wezmą udział w losowaniu 3 nagród - niespodzianek;
            • konkurs biblioteczno-fotograficzny - „Jesień z książką”. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce Szkoła/Biblioteka/Konkursy oraz na gazetce przed biblioteką.
            • przerwa na czytanie - weźmiemy kolejny raz udział w akcji bicia rekordów czytania na przerwach.

            Zapraszamy wszystkich do odwiedzania biblioteki i wzięcia udziału w zaplanowanych przedsięwzięciach. Dla najaktywniejszych uczniów przewidziano punkty dodatnie z zachowania.

            Organizatorzy: Łącznicy z Biblioteką, Samorząd Uczniowski

          • Nasze liceum zakwalifikowane do Erasmus+

          • W dniu dzisiejszym, tj. 11 października, dostaliśmy oficjalną informację, że nasze Liceum Ogólnokształcące zakwalifikowało się do projektu Erasmus+ na rok 2024. Bardzo się cieszymy, bo jest to pierwszy w historii taki projekt w Zepole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta. Na dwa tygodnie 28 uczniów wyjedzie do miasta Barcelos w Portugalii.

            Co będziemy tam robić: wspólne zajęcia szkolne i spotkania nieformalne przyniosą efekt w postaci informatora poświęconego porównaniu zainteresowań sportowo – rekreacyjnych i sposobów spędzania wolnego czasu przez uczniów w Portugalii i Polsce. W trakcie mobilności uczniowie będą pozyskiwać wiedzę niezbędną do realizacji zadania - dzięki wizytacjom, spotkaniom, odwiedzaniu miejsc rekreacji, instytucji i atrakcji turystycznych. Ostateczna wersja informatora zostanie ustalona i zatwierdzona na spotkaniu uczniów obu szkół kończącym mobilność. Jej sporządzenie pozwoli dodatkowo rozwinąć kompetencje cyfrowe i komunikacyjne uczestników.

            Oczywiście, w czasie wolnym oprócz zajęć będziemy odbywać wycieczki kulturowo-krajoznawcze po Portugalii.

            Oprócz wyjazdu uczniów grupa nauczycieli również wyjedzie w celu uczestnictwa w lekcjach prowadzonych przez miejscowych nauczycieli, nauczenia się nowych praktyk i zgromadzenia nowych pomysłów poprzez obserwację i interakcję z osobami na równoważnych stanowiskach, ekspertami lub innymi praktykami podczas ich codziennej pracy w organizacji przyjmującej.

            Już nie możemy się doczekać!

          • Wycieczka na Mazury

          • W dniach 4-6 października 2023 r. odbyła się kolejna wycieczka z programu "Poznaj Polskę". Uczniowie klas liceum: 2b, 2c, 2d, 2g, 3b, 3c, 3g wraz z trzema nauczycielami udali się na Warmię i Mazury. Wycieczka była świetną okazją pogłębienia wiedzy z historii, jak również poznania nowych miejsc.

            Uczniowie zwiedzili m.in. Pola Grunwaldzkie, Muzeum Warmii i Mazur, Zamek Biskupów Warmińskich, Wilczy Szaniec w Gierłoży oraz zamek w Nidzicy. Poza tym wyjazd ten zacieśnił relację między uczniami i nauczycielami.

          • Znów w gronie zwycięzców

          • Dziś, tj. 04 października, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Integracja klasy 1b

          • Otrzęsiny dla klasy 1b to jeszcze za mało wrażeń - następnego dnia, tj. 28 września odbył się wyjazd na Paintball. Co tu dużo mówić, wspaniałe przeżycia, niezapomniane wrażenia z taką klasą można konie kraść.

          • Indywidualne biegi przełajowe

          • W dniu 27.09.2023 r. odbyły się zawody w indywidulanych biegach przełajowych na szczeblu powiatowym. Nasi uczniowie uzyskali cztery awanse do kolejnego etapu imprezy. Drugie miejsce uzyskała Maria Ambrożkiewicz, natomiast Filip Tartas był trzeci w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!!!