Pierwsza dyskoteka w Reymoncie za nami... niech żałuje ten kto nie był. Dyrekcji i samorządowi uczniowskiemu dziękujemy za organizację.
Pierwsza dyskoteka w Reymoncie
- 2
Płuca - warsztaty anatomiczne
- 7
Uczniowie klasy 3c po raz pierwszy uczestniczyli w warsztatach anatomiczno - chirurgicznych. Dokonali wnikliwej sekcji układu oddechowego. Mogli dokładnie obejrzeć krtań, tchawicę, oskrzela i płuca. Zobaczyli naczynia krwionośne: tętnice i żyły. Młodzież była bardzo zainteresowana zajęciami praktycznymi. Ucząc się biologii teoretycznej mogli wreszcie zastosować wiedzę w praktyce. Już zaplanowaliśmy w styczniu kolejne zajęcia.
Spektakl Teatru Kamienica "Wszechmocni w sieci"
18 listopada uczniowie naszej szkoły obejrzeli w KDK "Hugonówka" spektakl Teatru Kamienica "Wszechmocni w sieci". Sztuka porusza bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazuje jej konsekwencje, o których powinno się mówić - nie tonem moralizatorskim, ale językiem młodych ludzi. I taki właśnie jest ten spektakl, w którym publiczność zostaje postawiona zarówno w roli ofiary, jak i sprawcy internetowej przemocy.
26. edycja Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej za rok szkolny 2023/2024
W Starostwie Powiatowym w Piasecznie miało miejsce oficjalne zakończenie 26. edycji Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej za rok szkolny 2023/2024. Mimo niewielkiej sali nasza szkoła zajęła 2 miejsce w Powiecie Piaseczyńskim. Jest to ogromny sukces naszych uczniów i nauczycieli.
W ramach Igrzysk organizowane były takie dyscypliny, jak: biegi przełajowe, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy, siatkówka, piłka ręczna, szachy i lekkoatletyka.
Wśród szkół średnich najlepsze wyniki osiągnęło Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Piasecznie. Trzy najlepsze szkoły w każdej kategorii odebrały pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczyła Ewa Lubianiec - Starosta Piaseczyński.
Cała klasyfikacja wśród szkół ponadpodstawowych prezentuje się następująco:
I miejsce - IV Liceum Ogólnokształcące w Piasecznie
II miejsce - Zespół Szkół w Konstancinie-Jeziornie
III miejsce - Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie
Makieta lotniska i projekt "Na skrzydłach sukcesu"
- 5
Od dziś nasi uczniowie technikum lotniskowych służb operacyjnych będą mogli korzystać z jednej z najlepszych w całej Polsce makiet lotniska. Interaktywna mekieta wiernie odwzorowuje procesy jakie zachodzą od przylotu do wylotu statku powietrznego. Dzięki temu nauka będzie ciekawsza i bardziej zrozumiała.
"Na skrzydłach sukcesu" to projekt, który realizujemy w naszej szkole od czerwca 2024 roku. W wakacje uczniowie klas technikum logistycznego odbyli miesięczne, płatne praktyki w firmach logistycznych na terenie Powiatu Piaseczyńskiego. Od września realizujemy dodatkowe zajęcia specjalistyczne w zakresie kompetencji kluczowych oraz podniesienia kwalifikacji językowych. W najbliższym miesiącu nastąpi dostawa komputerów wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem.
Wartość całego projektu to 956 256,88 zł.
Młodzież z Reymonta w Domu Seniora PAN
- 1
14 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Seniora. Z tej okazji odwiedziliśmy z młodzieżą naszych ulubionych seniorów w DS PAN. To był piękny czas, pełen ciepła i rozmów. Seniorzy otrzymali własnoręcznie wykonane przez młodzież kartki oraz drobne upominki, które wywołały uśmiechy na ich twarzach. Chór w Re(y)moncie wraz z przedstawicielami klasy mundurowej wykonał pieśni patriotyczne z okazji minionego Święta Niepodległości. To spotkanie pokazało, jak wiele radości przynosi połączenie pokoleń! Dziękujemy za gościnę a naszym seniorom składamy najlepsze życzenia z okazji ich święta.
Międzyszkolny turniej ,,Ekstraklasa Wojskowa" - III miejsce
- 3
W dniu dzisiejszym Kadeci z naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym turnieju ,,Ekstraklasa Wojskowa" dla klas oddziałów przygotowania wojskowego o Puchar Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji Warszawa-Mokotów zajmując III miejsce. Turniej odbył się w Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. Mieliśmy okazję zobaczyć Salę Tradycji oraz oddać hołd poległym zapalając znicz przed pomnikiem. Było to dla nas bardzo ciekawe, nowe doświadczenie. Nasi uczniowie byli najmłodszymi uczestnikami a w konkursie wiedzy zdobyli największą ilość punktów ze wszystkich szkół. GRATULUJEMY!!!
100 rocznica otrzymania Nagrody Nobla przez patrona naszej szkoły
Dokładnie sto lat temu, 13 listopada 1924 r. patron naszej szkoły Władysław Stanisław Reymont otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za powieść „Chłopi”. Chcąc szerzyć dziedzictwo Reymonta wśród młodego pokolenia Pan Krzysztof Jabłoński, Dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie - Jeziornie, podpisał porozumienie dotyczące współpracy z Panią Anną Dobrowolską - Prezesem Stowarzyszeniem „Polska Jedność” w Astanie.
Działania, wydarzenia, spotkania młodzieży będą dotyczyły kultury, historii oraz tradycji Polski i Kazachstanu. Pierwszy ze wspólnie realizowanych projektów nosi nazwę „Cztery pory roku z Reymontem w Polsce i Kazachstanie”.
Inicjatorką i koordynatorką współpracy jest nauczycielka języka polskiego Pani Justyna Całczyńska - wieloletni nauczyciel języka polskiego w Kazachstanie.
Prezentacja Zespołu Szkół podczas gminnego pikniku z okazji 11 listopada
- 23
Zainteresowanie naszym stoiskiem podczas pikniku w Gmina Konstancin-Jeziorna przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Nasi uczniowie wraz z Wiola AFigaro Bartek Szeluga Marta Orlińska i Krzysztof Jabłoński mieli ręce pełne roboty. Na masaż często trzeba było czekać nawet kilka minut. Kadeci z naszej klasy OPW technik logistyk z pasją i zainteresowaniem opowiadali o replikach broni oraz o wojskowości. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli kolorować rysunki przy specjalnie przygotowanym stoisku przez Ewa Buczek. Dzięki Radzie Rodziców każdy mógł otrzymać balona z logiem naszej szkoły oraz "krówkę Reymontówke".
Miło było słyszeć od mieszkańców Konstancina:
"ale macie świetną młodzieżowej w tej szkole",
"dobrze jest widzieć, że wasza młodzież nie jest zepsuta i można z nimi fajnie porozmawiać",
"ale macie utalentowaną młodzież..." to tylko niektóre słowa, które można było usłyszeć.
Na koniec nasi kadeci mogli przetestować naszą najnowszą broń urządzając wewnętrzne zawody strzeleckie.
To był świetny czas. Wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy przy organizacji tego wydarzenia bardzo, bardzo dziękujemy!
Uroczystość 106 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę
- 2
W miniony piątek świętowaliśmy 106 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasi uczniowie przygotowali spektakl słowno muzyczny pod opieką Pań nauczycielek. Następnie w Gmina Konstancin-Jeziorna przygotowywali flagę, która była niesiona podczas uroczystości miejskich. W dniu wczorajszym (11 listopada) w Parku Zdrojowym prezentowaliśmy repliki broni Oddziału Przygotwania Wojskowego a nasi uczniowie masowali zmęczonych uczestników biegu.
Powiatowe zawody szachowe
W dniu 8 listopada 2024 uczniowie naszej szkoły brali udział w powiatowych zawodach szachowych. Drużyna składająca się z 4 uczniów zajęła III miejsce. Gratulujemy!
Pełne zaangażowanie w przygotowaniach do dnia 11 listopada
- 1
Dziś, 6 listopada, cztery uczennice z naszej szkoły zaangażowały się w wyjątkową akcję – pomagały przy prasowaniu i przygotowaniu 100-metrowej flagi, która będzie ozdobą uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Konstancinie-Jeziornie.
Brawo za piękną postawę i wsparcie w tak ważnym wydarzeniu! Jesteśmy z Was dumni!
Bałtycka Odyseja - wycieczka do Szwecji
23 października wyruszyliśmy na niezapomnianą przygodę!
Nasza szkolna wycieczka zabierała nas do trzech wyjątkowych miast: Ryga, Tallinn i Sztokholm! Czekały nas nowe miejsca, dwa noclegi na promie, historie i wspólne wspomnienia, których nie zapomnimy nigdy. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Rygę! Stare Miasto pełne jest historii, kolorowych kamienic i wąskich uliczek, które przenoszą nas w czasie. Idealne miejsce, by poczuć klimat Łotwy.
Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu, wpłynęliśmy promem do Sztokholmu! Cały dzień spędziliśmy na odkrywaniu uroków tego pięknego miasta – od malowniczych uliczek Gamla Stan po majestatyczne pałace i mosty. Sztokholm ma w sobie wyjątkowy klimat, który można poczuć na każdym kroku. Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w Vasa Museum, gdzie zobaczyliśmy słynny okręt wojenny z XVII wieku!
Ostatniego dnia dotarliśmy do Tallina. Przywitał nas piękny wschód słońca nad Estonią, który podziwialiśmy jeszcze z promu. Po opuszczeniu pokładu i krótkim spacerze, Tallin przywitał nas średniowiecznym klimatem, kolorowymi kamieniczkami i brukowanymi uliczkami. Mieliśmy okazję zwiedzić starówkę, która wygląda jak wyjęta prosto z baśni! Zobaczyliśmy imponujący Sobór św. Aleksandra Newskiego, Plac Ratuszowy i wiele wiele innych miejsc.
Zwiedzaniem Tallina zakończyliśmy naszą bałtycką wyprawę, a poza cudownymi wspomnieniami, pozostał nam na pamiątkę krótki film, podsumowujący te cztery dni naszej "Bałtyckiej Odysei".
Zapraszamy do oglądania.
Warsztaty anatomiczne - układ oddechowy
- 4
Kolejne warsztaty anatomiczne już za nami, jak zwykle było niezmiennie emocjonująco i pouczająco. W dniu 4 listopada 2024 r. uczniowie klas 2c i 3d wzięli udział w bardzo interesujących warsztatach, na których zapoznali się z budową anatomiczną układu oddechowego. Po krótkiej części teoretycznej, podczas której młodzież została zapoznana z budową i fizjologią dróg oddechowych i narządu wymiany gazowej, uczniowie samodzielnie przeprowadzili sekcję płuc, każda grupa miała za zadanie wypreparować tchawicę, oskrzela oraz pociąć na fragmenty płaty płuc. Wszyscy uczniowie wzorowo wykonali swoje zadania, byli bardzo zadowoleni z warsztatów. Kolejne już niebawem.
Uczniowie Reymonta w Domu Seniora
- 3
Dziękujemy Polska Akademia Nauk Dom Seniora za bardzo ciepłe przyjęcie naszych uczniów. Wierzymy, że wspólna praca i spędzony czas zaowocuje zarówno dla jednej jak i drugiej strony, a wspomnienia pozostaną na lata.
Po więcej informacji zapraszamy pod ten link.
Zapytanie ofertowe
ZAPYTANIE OFERTOWE Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta.
Załącznik nr 1 - Zestawienie pakietu ubiorczego ucznia OPW 2024/2025.
Załącznik nr 2 - Wymagania techniczne, ubiór mundurowy.
Załącznik nr 3 - Zestawienie wyposażenia specjalistycznego OPW 2024/2025.
Załącznik nr 4 - Wymagania techniczne, kurtka ucznia.
Załącznik nr 5 - Projekt umowy.
Warsztaty taneczne HIP HOP
- 2
Reymonciaki rozpoczęli tydzien tanecznym krokiem! W poniedziałek (28.10.2024) uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąść udział w warsztatach tanecznych w stylu HIP HOP, które prowadziła zawodowa tancerka z Egurrola Dance Studio Ania Napiórkowska- mistrzyni polski IDO. 6 miejsce na Mistrzostwach Europy oraz 18 miejsce na Mistrzostwach Świata. Ania jest wychowanka EDS , obecnie tańczy w zespole młodzieżowym SWAGG 2 EDS.
Uczniowie z Reymonta w Lipcach Reymontowskich
- 11
25 października, w związku ze zbliżającą się setną rocznicą przyznania Patronowi szkoły Literackiej Nagrody Nobla, uczniowie klas 1c i 1b wraz z Wychowawcami odwiedzili Lipce Reymontowskie. Zwiedzili tam Muzeum im. Władysława Stanisława Reymonta, gdzie poznali najważniejsze fakty z życia Noblisty, zobaczyli zabudowania, których opisy odnajdujemy w powieści "Chłopi". Aby mieć dużo sił potrzebnych do dalszego zwiedzania uczniowie zjedli pyszny obiad w Karczmie u Boryny.
Następnie wyruszyli w dalszą drogę i odwiedzili Rodzinne Muzeum państwa Brzozowskich w Sromowie.
Jednym z ciekawszych zwiedzanych podczas wyjazdu obiektów był przepiękny pałac w Nieborowie, który zrobił na uczestnikach duże wrażenie.
Celem wyjazdu było nie tylko zwiedzanie, czy zapoznanie z życiem i twórczością Reymonta, ale też - a może przede wszystkim integracja zespołów klasowych.
Złota polska jesień w pełni! klasy 2 i 3 w Tatrach
- 25
Złota polska jesień w pełni!
Zwłaszcza na Podhalu o tej porze roku jest magicznie. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas drugich i trzecich, którzy spędzili 3 dni w malowniczych Tatrach. Gubałówka zaoferowała nam przepiękne widoki na Tatry i Zakopane, natomiast na Krupówkach z chęcią skosztowaliśmy zakopiańskich oscypków. Drugi dzień przywitał nas bardzo słonecznie, co sprzyjało naszej wędrówce szlakiem Doliny Kościeliskiej, jednej z najpiękniejszych tatrzańskich dolin. Spacer jednak nie należał do najłatwiejszych, po drodze musieliśmy zmierzyć się z Jaskinią Mroźną, która okazała się być dosyć groźną. Wymagała od nas nie lada sprawności fizycznej. Na tak zwany przysłowiowy deser, czyli ostatni dzień naszej wspólnej przygody, pozostawiliśmy sobie szaleństwo w parku rozrywki Energylandia. Tam halloweenowe upiory i ekstremalne rollercoastery totalnie przejęły nad nami stery co zdecydowanie rozbudziło w nas apetyt na więcej.
Współpraca z Wojskową Akademię Techniczną
Za nami kolejny wykład przeprowadzony przez Wojskową Akademię Techniczną. W dniu dzisiejszym uczniowie klasy pierwszej technikum mieli okazję zapoznać się z tematyką rozwoju lotnictwa cywilnego i wojskowego ze szczególnym uwzględnieniem systemów elektronicznych i radiokomunikacji. Wykład poprowadził dla nas dr inż. Andrzej Witczak, prof WAT. Dziękujemy
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie