• Projekt „Profesjonalni na rynku pracy!"

• Szanowni Rodzice,

z przyjemnością informujemy, że uzyskaliśmy dofinansowanie na realizację projektu „Profesjonalni na rynku pracy! Wsparcie uczniów i nauczycieli Technikum nr 1 w Konstancinie-Jeziornie oraz Technikum nr 2 w Górze Kalwarii”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, realizowany w ramach Działania 10.3. Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów.

Partnerami Projektu są:

• Grupa Szkoleniowo Doradcza Europlus Sp. z o.o.
            • Powiat Piaseczyński

Wsparcie w ramach Projektu otrzymają:

• Technikum Nr 1 z Konstancina-Jeziorna funkcjonującego w ramach Zespółu Szkół im. W.Reymonta;
            • Technikum Nr 2 z Góry Kalwarii z funkcjonującego w ramach Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka F. Bielińskiego.

Celem projektu jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia min. 115 uczniów i uczennic ze wskazanych szkół. W ramach projektu realizowane będą:

• zajęcia specjalistyczne dla uczniów,
            • zajęcia z zakresu kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych,
            • staże uczniowskie.

W ramach Projektu szkoły zostaną doposażone w sprzęt IT oraz narzędzia do realizacji kształcenia praktycznego. Zakupiony zostanie także sprzęt do pracowni informatycznych.

Dodatkowo szkoleniami objęci zostaną nauczyciele szkół.

Realizowane zajęcia mają na celu kształtowanie i rozwijanie właściwych postaw uczniów w zakresie kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej oraz postaw przedsiębiorczych. Pomogą także rozwinąć kompetencje niezbędne w przyszłości na rynku pracy.

Wartość projektu:  1 127 314,68
            Wysokość dofinansowania: 955 954,68
            Termin realizacji projektu: 01.05.2021 - 31.12.2023

_____________________________________________________________________________________

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• W dniu 1 września 2021 r. zapraszamy na spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych zgodnie z harmonogramem:

godz. 9.00 - klasy I

• 1ap (technik logistyk) - s. 4
            • 1bp (biznesowo-językowa) - s. 7
            • 1cp (rehabilitacyjna) - s. 12
            • 1dp (fizjoterapii) - s. 3
            • 1gp (ogólna) - s. 13

godz. 10.00 - klasy II-IV

• Rekrutacja 2021/22 - dodatkowa klasa

• Dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie w porozumieniu z Organem Prowadzącym, wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego, podjął decyzję o utworzeniu dodatkowej klasy o profilu ogólnym. Zachęcamy do składania wniosków.

• Bezpłatne warsztaty z programowania "Koduj z Gigantami"

• Giganci Programowania w Piasecznie zapraszają na bezpłatną naukę programowania!

⭐ Na warsztaty zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich

⭐ Będziemy programować w Scratch, Minecraft, C# i Python

⭐ Zajęcia odbędą się 18-19 września w Piasecznie

⭐ Zapisy startują 23. sierpnia na: https://kodujzgigantami.pl/