• 29.09.2018

Rozpoczęcie roku szkolnego.

3 WRZEŚNIA (poniedziałek) godz. 10:00

• Warsztaty EKO-LOG.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty EKO-LOG..

Zakończenie roku szkolnego

Na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 zapraszamy 22.06.2018 na godz. 9:30

- Obrazek 1

FINAŁ V EDYCJI KONKURSU ,,O PIÓRO REYMONTA”

26 kwietnia 2018r. odbył się w naszej szkole finał V Edycji Konkursu Literackiego

,,O pióro Reymonta”. Wzięło w nim udział wiele szkół z terenu Powiatu Piaseczyńskiego.

Bardzo nas cieszy, że tak wielu młodych ludzi podjęło ten łatwy z pozoru temat, którego interpretacja wymagała jednak dużego zaangażowania.

W tym roku temat brzmiał:

Rozważania o  miłości w kontekście słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej:

,,Spojrzenia, półuśmiechy, czary kilku minut,

ruchy, błyski, wiosenność rozmarzonej róży,

rumieniec amarantu, bladość seledynu,

wyraz, który się nigdy w świecie nie powtórzy...”

Jury, którego członkiem honorowym była Pani Ewa Cielesz- pisarka, reżyserka teatralna i ,,dobry duch” naszego przedsięwzięcia , wręczyło nagrody w kategorii poezji i prozy oraz kilka wyróżnień.

W kategorii poezji I miejsce zajęła uczennica II kl. gimnazjalnej SP im. W.Górskiego w Pamiątce; II miejsce przypadło w udziale uczennicy z I kl. LO im. I. Sendlerowej w Tarczynie; III miejsce zaś zajął uczeń kl. II gimnazjum SP im.W. Górskiego w Pamiątce.

W kategorii prozy I miejsce zajęła uczennica III kl. gimnazjalnej SP im. T. Zawadzkiego ,,Zośki”w Piasecznie; II miejsce przypadło w udziale uczniowi kl. II gimnazjum SP im.W. Górskiego w Pamiątce; III miejsce zaś zajęła uczennica kl. III gimnazjum SP im.J. Mejstera w Słomczynie.

Wyróżnienia otrzymali uczniowie ze szkół:

• uczennica kl III gimnazjum SP im. Orła Białego w Brześcach,
    • uczennica kl.VI SP nr 6 w Opaczy,
    • uczennica kl.II gimnazjum im.Ks.J. Twardowskiego w Chylicach,
    • uczeń kl.II LO im.Wł. St. Reymonta.

Finaliści otrzymali pióra i długopisy marki PARKER, każdy uczestnik dostał dyplom i pamiątkowy długopis.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Życzymy wielu sukcesów w rozwijaniu pasji literackich.

Anita Pilszyk

Paulina Jaszczuk-Sikorska

Spotkanie autorskie
       Co roku 23 kwietnia obchodzimy Dzień Książki. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarką, dziennikarką i felietonistką- panią Małgorzatą Karoliną Piekarską. Zaproszony gość pokazał ciekawą prezentację, opowiedział o swoich doświadczeniach pisarskich i dziennikarskich oraz zainteresował zebranych historią swojej rodziny. W spotkaniu brały udział klasy drugie oraz klasa pierwsza Technikum.
    Pani pisarka przywiozła swoje książki i zachęcała młodych ludzi do tworzenia i spełniania swoich marzeń.
    Na koniec młodzież podziękowała jaj za inspirujące spotkanie.

X Powiatowy Konkurs Recytatorski

Kilkoro uczniów z naszej szkoły brało udział w X Powiatowyn Konkursie Recytatorskim, którego temat brzmiał ,,Tam jest moja ojczyzna, tam jest mój kraj”. Uczennice: Martyna Gierlińska kl.IId, Dominika Majewska kl.IId oraz Joanna Margol kl.IIIa wybrały trudne utwory literackie o tematyce patriotycznej. Komisja konkursowa doceniła ich interpretację,  a MartynaGierlińska otrzymała wyróżnienie.

Anita Pilszyk

Paulina Jaszczuk

"Śladami Euklidesa"

Fotorelacja z piątkowego finału konkursu matematycznego "Śladami Euklidesa".

Gratulujemy laureatom!"Śladami Euklidesa" - Obrazek 1

• ZAPRASZAMY DO REYMONTA !

• Przypominamy, jutro w naszej szkole Dzień Otwarty tj. 6.04.2018.(piątek)
    Rozpoczynamy od 17:30.
    Serdecznie wszystkich zapraszamy.
    Szykują się miłe niespodzianki oraz nowości.

Do zobaczenia !

•  - Obrazek 1

- Obrazek 1

• Drużyna naszych dzielnych szczypiornistek.

Drużyna naszych dzielnych szczypiornistek. - Obrazek 1

• V Międzyszkolny Konkurs„ O pióro Reymonta”

• MOL NET +

Od nowego roku w bibliotece naszej szkoły działa system MOL NET + dający możliwość poruszania się po katalogu księgozbioru w internecie, czyli wyszukiwania potrzebnych książek i sprawdzania, które z nich są dostępne.

WEJDŹ DO KATALOGU ONLINE