"Polska w latach 1918-1939"

19 października odbyła się gra terenowa "Polska w latach 1918-1939" zorganizowana przez Liceum Ogólnokształcące w Piasecznie. Nasza szkoła zajęła 3 miejsce w kategorii szkół średnich w składzie:

Ewa Błażejewska kl. IIIB
    Mateusz Kunicki kl. IIIB
    Aleksandra Maksimczuk kl. IIID

W czwartek 8 listopada uczniowie wraz z p. Danielem Zygmuntem stawili się w Starostwie Powiatowym w Piasecznie, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Gratulujemy!

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!

100-lecie odzyskania niepodległości

100-lecie Odzyskania Niepodległości

"Niepodległość Polski 1918 - 2018".

29 października 2018 r. w naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny konkurs "Niepodległość Polski 1918 - 2018".
    Spośród wszystkich uczestników konkursu wyróżnieni zostali następujący uczniowie:
    Dominik Jaworski z klasy 2 b LO– pierwsze miejsce,
    Dawid Kuciak z klasy 1 a T– drugie miejsce,
    Jastrzębski Michał z klasy 2 b LO – trzecie miejsce.

Osoby wyróżnione otrzymały oceny celujące z historii oraz dostaną dyplomy i nagrody.
    Zwycięzcom gratulujemy!!!

Brawo !!!

Dwóch naszych uczniów  zakwalifikowało się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. 7 grudnia Krzysiek Konopka z klasy 3AT oraz Kacper Tyszkiewicz z klasy 4AT zmierzą się w okręgowym etapie olimpiady.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia chłopakom !!!

Dzień Chłopaka

Konkursy, które odbyły się tego dnia, dały dużo radości. Poszczególne klasy losowały kolor, w którym chłopcy przychodzili do szkoły 28 września. Tego dnia został też przeprowadzony konkurs na wiązanie krawata na czas przez dziewczyny, które sprawdzały swoje umiejętności na kolegach z klasy. Odbył się quiz wiedzy o chłopakach z Reymonta.

Nagrodami były słodycze, a dodatkowo najlepsza klasa zdobyła kupony zwalniające z odpowiedzi ustnej z wybranego przedmiotu.

Dzień Chłopaka - Obrazek 1   Dzień Chłopaka - Obrazek 2

Dzień Edukacji Narodowej
        W dniu 12 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klas pierwszych.
    Na początek Pani Dyrektor powitała wszystkich gości, nauczycieli, rodziców oraz pierwszoklasistów. Przypomniała, jak trudny i piękny zarazem jest zawód nauczyciela. Wyróżniła niektórych pracowników nagrodami, następnie z rąk Pani Anity Zakrzewskiej - przedstawiciela starostwa - otrzymała Nagrodę Starosty. Po części oficjalnej przekazano życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły ze strony Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.
    Następnym etapem uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych. Odświętnie ubrane osoby wyznaczone jako delegacja z każdej klasy przy poczcie sztandarowym wygłosiły tekst przysięgi szkolnej. Wszyscy pierwszoklasiści byli ubrani galowo, by podkreślić ważność chwili. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczysty wpis w księdze uczniów.
    Po ślubowaniu rozpoczęła się część artystyczna. Dwie uczennice przypomniały historię i założenia programowe KEN. Szkolne kółko teatralne pod kierunkiem Pani Pauliny Jaszczuk-Sikorskiej, Pani Anity Pilszyk i Pana Daniela Zygmunta przygotowało krótkie przedstawienie pt.: „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”. Scenariusz został napisany przez Panią Paulinę Jaszczuk.
    Na zakończenie podziękowano wszystkim za udział w uroczystości, a nauczycieli zaproszono na poczęstunek.

Zdjęcia z uroczystości dostępne w galerii

Film z uroczystości

• Nasza Szkoła we współpracy z Fundacją Wszystkich Świętych organizuje akcję charytatywną dla ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Konstancinie.

Do akcji przyłączyły się wszystkie szkoły znajdujace sie na terenie gminy Konstancin-Jeziorna.

Fundacja przeznaczy zebrane pieniądze na rehabilitację i leki.

Podczas akcji w czasie przerw szkolnych wolontariusze beda sprzedawać znicze oraz rozdawać symboliczne naklejki. Każdy grosz się liczy. Dziecko czeka na Państwa pomoc – wierzymy, że wspólnie możemy zrobić coś dobrego.

Koordynatorami akcji charytatywnej są:

Ewa Buczek, Bartłomiej Szeluga

oraz Samorząd Uczniowski.

• 29.09.2018

Moduł Dokumenty został zmodyfikowany

•  - Obrazek 1

Rozpoczęcie roku szkolnego.

3 WRZEŚNIA (poniedziałek) godz. 10:00

• Warsztaty EKO-LOG.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty EKO-LOG..

Zakończenie roku szkolnego

Na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 zapraszamy 22.06.2018 na godz. 9:30