• Turniej Tenisa Stołowego

• Zwycięzcą Turnieju Tenisa Stołowego została Magda Marcysiak z 2atp. Na podium znaleźli się także: p. Bartłomiej Szeluga oraz Piotr Lek z 2atp. Gratulujemy!

• Śniadanie dla Ukrainy

• Tydzień 14-19 marca upłynął pod hasłem śniadania dla Ukrainy. Nasi uczniowie codziennie przygotowywali pyszne kanapki, tosty, hot-dogi, sałatki i gofry. W ramach akcji udało się zebrać ok. 1000 zł. Za tę kwotę zostaną kupione produkty w ramach pomocy dla Ukrainy.

Dziękujemy! Jak zawsze pokazaliście, że macie wspaniałe serca!

• Dzień Bez Plecaka

• Dzień bez plecaka pokazał jak zaskakujące są pomysły naszych uczniów i jak bardzo kreatywni potrafią być. Taka wyobraźnia daje nadzieję na kolejne przedsięwzięcia.

• Dzień Bez Plecaka

• W piątek 18 marca spakuj się do szkoły w cokolwiek innego niż plecak! Przyłącz się, rusz, głową, zaszalej! Najbardziej kreatywny pomysł zostanie nagrodzony bonem 20 zł na zakup śniadania.

Wszyscy, którzy wezmą udział i dodatkowo przyniosą zeszyt/inne przybory szkolne (zbiórka na świetlicy) będą tego dnia zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek.

O godz. 11.00 zapraszamy do zrobienia wspólnego zdjęcia na świetlicy szkolnej.

• Śniadanie dla Ukrainy

• W dn. 14-18 marca (od poniedziałku do piątku) na długiej przerwie (10.35-10.55) i na kolejnych trzech przerwach na świetlicy będzie można kupić śniadanie, mi.in. tosty, kanapki domowe, gofry, świeże owoce, kawę i herbatę. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup produktów w ramach pomocy dla Ukrainy.

Zachęcamy do włączenia się do akcji!

• Bezpłatne badania w kierunku SARS-CoV-2

• Podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem? Czujesz się źle i chciałbyć sprawdzić czy to Covid? Rozwijająca się sieć punktów mobilnych Corten Medic serdecznie zaprasza na wykonanie w ramach NFZ bezpłatnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. W swojej ofercie posiadamy genetyczne testy PCR(ze skierowaniem od lekarza), jak również szybkie testy antygenowe(wynik po 20 minutach). Dzięki swojej wysokiej skuteczności umożliwiają wykrycie infekcji już na wczesnym etapie jej trwania. Na badania nie obowiązują zapisy, wystarczy, że w określonych godzinach pracy zjawisz się w punkcie, a my wykonamy badanie. Test trwa chwilę, a może uchronić przed ciężkim przebiegiem choroby.
            Mobilne punkty pobrań:

1. PDM Piaseczno ul. Chyliczkowska 14 w godz.7-22
            2. PDM Konstancin-Jeziorna ul. Braci Komorowskich w godz. 8-14
            3. PDM Góra Kalwaria ul. Porucznika J. Białka 4/pl. Piechoty w godz 8-14
            4. PDM Warka pl. Czerniackiego 1 w godz. 8-14

• Zbiórka w ramach pomocy dla Ukrainy

• W pierwszej kolejności potrzebne będą:

- żywność długoterminowa (przede wszystkim konserwy, ale też makarony, ryż, kasza, mąka, olej, herbata, kawa, mleko UHT, warzywa i owoce w puszkach, suszone owoce, słodycze itp.) oraz woda butelkowana

- środki czystości (produkty do prania, sprzątania)

Można przynosić również:

- inne środki czystości (mydła, żele pod prysznic, szampony, szczoteczki i pasty do zębów, pampersy, podpaski, chusteczki nawilżane itp.)

- żywność dla dzieci (mleko modyfikowane, jedzenie w słoiczkach itp.)

- środki medyczne (bandaże, plastry, gazy jałowe, opaski uciskowe, leki przeciwbólowe, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, maseczki jednorazowe, koce termiczne)

- smoczki, butelki, termosy

Miejsce zbiórki: hol przy wejściu do szkoły oraz pokój psychologa

• Konkurs "Moje słowo - mój język"

• W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zachęcamy do udziału w szkolnym konkursie językowym "Moje słowo- mój język". Wykonaj pracę literacką lub plastyczną, w której wykażesz, jak bardzo cenny jest dla nas nasz język, jak ważna jest jego oryginalność pośród innych języków europejskich, w jaki sposób możemy dbać o jego kulturę i tradycję językową.

Termin oddawania prac - 18 marca 2022r.

REGULAMIN KONKURSU JĘZYKOWEGO:

1. Celem Konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów na tradycję i kulturę naszego języka oraz zachęta do dbania o jego poprawność.

2. W Konkursie mogę wziąć udział wszyscy uczniowie Zespołu Szkół im.W.S. Reymonta.

3. Można wykonać pracę propagującą nasz język ojczysty w formie literackiej lub plastycznej.

4. Forma literacka to praca napisana wierszem lub prozą.

5. Forma plastyczna to plakat wykonany dowolną techniką w formacie A3.

6. W każdej pracy należy podkreślić ważność i oryginalność języka polskiego.

7. Prace można przynosić do biblioteki szkolnej lub przysyłać mailem (p.jaszczuk1@wp.pl) do 18 marca br.

8. Zachęcamy gorąco do udziału w Konkursie, bardzo dobre oceny z języka polskiego lub plastyki.

Paulina Jaszczuk-Sikorska

Krystyna Słapczyńska